WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marian Maślanka. Lwim pazurem: Gest Skrzydlewskiego. Włókniarz się utrzyma (felieton)

- Skrzydlewski pokazał gest i pozwolił swojemu zawodnikowi odejść do ROW-u. Tak to powinno wyglądać - pisze w swoim felietonie Marian Maślanka. Były prezes Włókniarza odniósł się też do sytuacji częstochowskiej drużyny.
Marian Maślanka
Marian Maślanka
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Witold Skrzydlewski

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Lwim pazurem to felieton Mariana Maślanki, byłego prezesa Włókniarza Częstochowa i cenionego eksperta.

***

Doszło do współpracy pomiędzy Witoldem Skrzydlewskim z Orła Łódź a Krzysztofem Mrozkiem z ROW-u Rybnik. Panowie wzajemnie się szanują, a Skrzydlewski dodatkowo pokazał gest i pozwolił swojemu zawodnikowi odejść do ROW-u. Tak to powinno wyglądać. Dzisiaj ty pomagasz komuś, potem ta pomoc do ciebie wróci.

To zresztą nie muszą być ostatnie wzmocnienia rybniczan. Wiem, że prezes Mrozek szuka kolejnych zawodników. Rory Schlein z pewnością ma papiery na jazdę w Ekstralidze. Powinien przysporzyć drużynie kilku punktów i może uda się utrzymać ROW w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie można z góry przekreślać szans Rekinów. Sport przynosi niespodzianki, emocje i za to lubimy go najbardziej.

Co do współpracy pomiędzy panami Skrzydlewskim a Mrozkiem, to w środowisku prezesów nie ma spółdzielni i nieformalnych układów, które decydowałyby o sprawach pozasportowych. Oczywiście pojawiają się jednak sympatie i to jest nieuniknione.

Natomiast nie wypada życzyć nieszczęścia przeciwnikom. Jeśli Adam Weigel mówi wprost, że chętnie spuściłby Polonię Bydgoszcz z ligi, to jest to co najmniej nieładne. Żużel jest wystarczająco niebezpiecznym sportem, żeby przez takie wypowiedzi dodatkowo potęgować napięcia. To się przecież przenosi później na kibiców. Przychodzi mecz i na trybunach może być nieprzyjemnie, bo trener jednej z drużyn coś powiedział. W tym przypadku pewne granice zostały przekroczone i Główna Komisja Sportu Żużlowego musi wyciągnąć wnioski.

Mój Włókniarz prawdopodobnie utrzyma się w Ekstralidze. To bardzo cieszy. Nie zgodzę się z tezą, że drużyna nie ma o co jechać, bo ani nie wjedzie do play-offów, ani też nie spadnie z ligi. Jechać trzeba do końca, chociażby dla kibiców. To są zresztą pieniądze zawodników. Mają jeszcze cztery mecze i muszą pokazać, że zasługują na Ekstraligę. Inna sprawa, że mecz z GKM-em Grudziądz można było wygrać. Dojdą też punkty za pojedynek z ROW-em, który zostanie zweryfikowany na naszą korzyść i może okazać się, że do play-offów zabraknie naprawdę niewiele.

Marian Maślanka

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody (WIDEO)

Czy Rory Schlein jest w stanie pojechać lepiej, niż któryś z krajowych seniorów ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (54):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Koleś za moich czasów pośredniaka nie było.Jak weszły pośredniaki miałem już swoją działalność.Po tym widać że jesteś do dziecuchem. Gdyż nie znasz się na historii końca 20 wieku.Mając godny zapewniony byt do końca moich dni jak pisałem to puszki zbierać nie muszę,jak piszesz widocznie zbierasz ty oraz korzystasz z mopsu. Mnie jak na razie los do tego nie przymusza.Jak widać nie nasz kultury ani myślenia za twoje 5gr. Dokładnie czytając nie pisał bym o puszkach i mopsie Dzieciaki jak się robi wiedziałem o wiele wcześnie jak ty na g//no mówiłeś papu.Koleś ja mam już wnuki co mają prawie tyle lat co ty,Jakiś Bałwan z GKM ma się za coś skąd może mnie znać jak biedak jeszcze nie skończył podstawówki.Ja mieszkam na jednym ten nieuk na drugim końcu Polski .Nie da sobie powiedzieć że jego klub leci z ligi.Jedynie ratuje GKM Rybnik jak zabiorą punkty meczowe prze Grisze,Nie mam zamiaru ustawiać tobie życia możesz nadal puszki zbierać twój wybór mnie to nie interesuje.Jak widać ty mnie zaczynasz ustawiać dziecko życie.Dając mi rady.Rady swoje zachowaj dla siebie. Ja nikomu na tym portalu rad nie udzielam tym bardziej tobie.Więc nie ustawiaj nikomu życia, bo nie wiesz kto kim jest pod danym nickiem co przeszedł gdzie pracował ile ma lat.Postów za zwyczaj nie zgłaszam jak Ty to robisz ze swoim kolesiem nieukiem.Skasowano mój post to kto pisze o kasację Rozróżniaj rzeczywistość.Bez odbioru nie mam chęci z takim jak ty napinaczem dyskutować,Powodzenia w życiu osobistym.
  Y.A.R.O Jaki jesteś napisał już StrzemykGKM...No ale szybko zgłosiłeś post żeby prawda nie wyszła na jaw...Co do pośredniaka to nigdy nie musiałem korzystać z tej instytucji w odróżnieniu od ciebie i paru tu podobnym...Chleb masz zapwwniony...mops dobrze działa.A że teraz pracujesz..puszki same się nie wyzbierają...I nie pisz mi co mam robić bo taki ktoś jak ty nie będzie mi życia ustawiać...A teraz zobaczymy czy jesteś tak bardzo inteligentny jak myślisz i sam dostosujesz sie do swojej rady... Ps.Dzieciaka to sobie zrób...ale to trzeba mieć czym...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Y.A.R.O 1
  Jaki jesteś napisał już StrzemykGKM...No ale szybko zgłosiłeś post żeby prawda nie wyszła na jaw...Co do pośredniaka to nigdy nie musiałem korzystać z tej instytucji w odróżnieniu od ciebie i paru tu podobnym...Chleb masz zapwwniony...mops dobrze działa.A że teraz pracujesz..puszki same się nie wyzbierają...I nie pisz mi co mam robić bo taki ktoś jak ty nie będzie mi życia ustawiać...A teraz zobaczymy czy jesteś tak bardzo inteligentny jak myślisz i sam dostosujesz sie do swojej rady...
  Ps.Dzieciaka to sobie zrób...ale to trzeba mieć czym...
  sympatyk żu-żla Do pośredniaka możesz iść sam i ruszyć jak mówisz tyłek.Ja już swoje wypracowałem dzieciaku.Chleba mi nie odbierzesz bo go mam zapewniony do kończ moich dni.Per pan mówić mienie musisz tylko troszkę kultury ,której za 5 gr nie masz jak to mówisz,To co robisz poza siecią to mnie nie interesuje.Lecz można się spodziewać po twoich tutejszych postach,co poza siecią kreujesz.Jak ja pracowałem ciebie nie było na tym świecie. Teraz owszem pracuje do zabicia czasu,robię o wiele ważniejsze rzeczy niż możesz swej skromnej mózgownicy pomieścić.Wiedzieć nie musisz gdyż nie jestem napinaczem jak ja to zauważyłem kim ty jesteś.Bez odpowiedzi. Jeżeli jesteś inteligent to zrozumiesz .Jak na razie ja nie sadzę abyś takim był.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Do pośredniaka możesz iść sam i ruszyć jak mówisz tyłek.Ja już swoje wypracowałem dzieciaku.Chleba mi nie odbierzesz bo go mam zapewniony do kończ moich dni.Per pan mówić mienie musisz tylko troszkę kultury ,której za 5 gr nie masz jak to mówisz,To co robisz poza siecią to mnie nie interesuje.Lecz można się spodziewać po twoich tutejszych postach,co poza siecią kreujesz.Jak ja pracowałem ciebie nie było na tym świecie. Teraz owszem pracuje do zabicia czasu,robię o wiele ważniejsze rzeczy niż możesz swej skromnej mózgownicy pomieścić.Wiedzieć nie musisz gdyż nie jestem napinaczem jak ja to zauważyłem kim ty jesteś.Bez odpowiedzi. Jeżeli jesteś inteligent to zrozumiesz .Jak na razie ja nie sadzę abyś takim był.
  Y.A.R.O Fakt nigdy nie pasłem z tobą gęsi...Nie będę ci przecież odbierać chleba od ust...Jak żądasz żeby ktoś Ci wołał na per pan to rusz tyłek w poniedziałek na pośredniak...Na co mnie stać tego nie wiesz i pewnie nigdy się nie dowiesz...w odróżnieniu od ciebie mam życie poza siecią
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (51)
Pokaż więcej komentarzy (54)
Pokaż więcej komentarzy (54)
Pokaż więcej komentarzy (54)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×