Brat Grega Hancocka wrócił na tor po trzydziestu latach. Był drugi w Venturze

Podczas sobotnich zawodów w kalifornijskiej Venturze na torze pojawił się zawodnik łudząco przypominający Grega Hancocka. Nie był to bynajmniej aktualny mistrz świata, a jego starszy brat, David.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
David Hancock Materiały prasowe / Na zdjęciu: David Hancock

53-letni David Hancock nie startował w zawodach żużlowych od 1987 roku. Tak długa przerwa wynikała z przeprowadzki starszego z braci. - Musiałem porzucić przygodę z żużlem, ponieważ przeniosłem się do Chicago, gdzie studiowałem handel. Mieszkałem na środkowym-wschodzie przez 27 lat - powiedział David Hancock.

Swoją karierę rozpoczął jednak kilka lat wcześniej niż jego brat, Greg. - Rozpocząłem starty przed Gregiem. Rzeczywiście nie ścigałem się od trzydziestu lat. W przeszłości odbyłem kilka treningów, ale nie było ich zbyt dużo - przyznał.

Kiedy znów zamieszkał w Kalifornii mógł powrócić do jazdy na żużlu. David Hancock mógł wówczas liczyć na pomoc Grega. - Miałem szczęście zimą pojeździć razem z Gregiem. Bardzo pomógł mi w powrocie na tor, on wie, jak wiele znaczy dla mnie żużel - mówi David Hancock.

22 lipca David Hancock wystartował w zawodach na torze w Venturze. Korzystający ze sprzętu swojego bardziej utytułowanego brata zawodnik, nie zapomniał jak należy pokonywać łuki krótkich amerykańskich torów. Ponadto po jednym z wyścigów popisał się efektownym wheelie, czyli jazdą na jednym kole.

ZOBACZ WIDEO Maksym Drabik: Na świętowanie nadejdzie czas po sezonie (WIDEO)

Hancock zajął w sobotnich zawodach drugie miejsce, przegrywając jedynie z Eddiem Castro, który przed rokiem pokonał chorobę nowotworową i wciąż regularnie startuje w turniejach organizowanych w Kalifornii. Na najniższym stopniu podium stanęła jedyna kobieta w stawce, Hayley Perrault.

David Hancock w wieku 53 lat zamierza wznowić swoją karierę. - Chciałbym wystartować w przynajmniej kilku imprezach w Kalifornii - zapowiedział.

Skrócone wyniki zawodów w Venturze:

Dywizja I:
1. Eddie Castro
2. David Hancock
3. Hayley Perrault
4. Michael Wells

Support:
1. Michael Wells
2. Hayley Perrault
3. Mike Lane
4. Kevin Fiore

Vintage:
1. Dan Waller
2. Paul Herman
3. Malcolm Roe
4. Bob Waller
5. Chris Mistretta

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy śledzisz wyniki zawodów żużlowych w USA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×