Pretensje do PSŻ-u Poznań są nie na miejscu. Zrobili wszystko jak należy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Daniel Pytel na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Daniel Pytel na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Jan Konikiewicz z firmy One Sport nie rozumie narzekań na klub z Poznania, który był gospodarzem pierwszego finału IMŚJ.

W niedzielę na poznańskim Golęcinie zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach. Często dochodziło do niebezpiecznych upadków. W dodatku impreza bardzo długo się przeciągała i istniało ryzyko, że nad stadionem za chwilę zapadną ciemności. Niektórzy twierdzili, że turniej nie powinien się w ogóle rozpocząć.

- Każdy ma prawo do własnego zdania. Ze swojej strony chciałbym jednak wyraźnie podkreślić, że ani klub-organizator, ani tym bardziej my jako promotor nie mamy decydującego wpływu na to, czy zawody dochodzą do skutku i jak prowadzone są prace torowe - mówi nam Jan Konikiewicz z firmy One Sport.

Przedstawiciel promotora tłumaczy nam, że od podejmowania takich decyzji jest jury oraz sędzia zawodów, a także kilka innych osób powołanych do tego, by rozegrać imprezę rangi Mistrzostw Świata. - Wielu ludzi ciężko pracowało, by te zawody mogły odbyć się w odpowiednim terminie i należą się im za to słowa uznania. To nie był łatwy dzień dla nikogo - podkreśla Konikiewicz.

- Zawody nie były najbardziej porywającym widowiskiem, ale to się czasami zdarza i nadal będzie zdarzać. Warunki były trudne, ale też były równe dla wszystkich. Najbardziej doświadczeni zawodnicy radzili sobie na tym torze o czym świadczą końcowe wyniki. Wszyscy chcieli odjechać te zawody i cieszymy się, że udało się to we wskazanym terminie. Wystarczająco dużo imprez w tym sezonie było już przekładanych - dodaje przedstawiciel One Sport.

Konikiewicz podkreślił również, że nie ma mowy o jakichkolwiek zaniedbaniach ze strony poznańskiego klubu. - Stanęli na wysokości zadania, dali z siebie wszystko. Do prac na torze przygotowali naprawdę wysokiej klasy sprzęt. Wszystko wyglądało jak należy. Tym razem nie udało nam się wspólnie zrobić wielkiego ścigania, ale żadna ze stron nie ponosi za to winy. Poza tym, z każdym kolejnym biegiem tor był lepszy, więc widać było, że te prace prowadzone są z głową. Z chęcią wrócimy jeszcze do Poznania. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z klubem i myślę, że nastąpi to w kolejnych sezonach - podsumowuje.

ZOBACZ WIDEO Maksym Drabik: Na świętowanie nadejdzie czas po sezonie (WIDEO)

Źródło artykułu:
Czy w Poznaniu powinny odbywać się kolejne międzynarodowe imprezy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
P0ZNANIAK
26.07.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Bardzo się cieszę, że pan Janek się ze mną zgadza i rozumuje tak jak ja. Patrząc na te zmagania organizatorów żeby ten turniej się odbył, na to ile wody przyjął nasz tor w ostatnich godzinach p Czytaj całość
avatar
Tomasz Michalski
26.07.2017
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Po co robili IMSJ w Poznaniu? Teraz wielkie pretensje takie zawody powinny byc reklama zuzla i odbywac sie na torach do walki. W Poznaniu zawsze wieje nuda a z torem sa problemy  
avatar
ŁabudzkiOdejdz
26.07.2017
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Jaki zły tor. Max Frice 65,22 rekord toru....na tym powinnismy zakonczyc dyskusje.  
avatar
Lubię czysty sport.
26.07.2017
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Nie idzie napisać artykułu o poznańskim torze/stadionie/klubie bez zaczepek o potencjalnej wpadce, beznadziejnym torze, pechowym łuku itp itd? Bo jak na razie to przewaga na tym portalu. To je Czytaj całość