KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lokomotiv - Wybrzeże: Świetny mecz Kostygowa. Gafurow zawiódł na całej linii (noty)

Oceniamy żużlowców po meczu Lokomotivu Daugavpils ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (50:28). W drużynie gospodarzy kapitalnie spisał się młodzieżowiec Jewgienij Kostygow, który z bonusem zdobył mały komplet 12 punktów.
Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Mecz Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Mecz Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils:

Maksim Bogdanow 5. Do maksymalnej oceny zabrakło mu zwycięstwa w pierwszym biegu z Oskarem Fajferem. W dalszej części zawodów spisywał się bardzo dobrze. Albo prowadził niezagrożony albo wychodził na prowadzenie po walce na torze.

Artiom Trofimow 2. Ostatnio wygląda na najsłabszego w składzie Lokomotivu. Jedyny punkt zdobył na juniorze gości. Zdarzały mu się jednak niezłe wyjścia spod taśmy, nie odstawał też bardzo na dystansie od pozostałych zawodników.

Kjastas Puodżuks 5. Minimalnie słabsza piątka, niż ta w przypadku Bogdanowa. Dwukrotnie przegrał z rywalami, ale w pozostałych biegach z jego udziałem, nie brakowało walki.

Oleg Michaiłow 4+. Bardzo blisko piątki. 6+3 w czterech biegach, pod numerem seniora, to bardzo dobry wynik jak na młodzieżowca. W pokonanym polu pozostawiał kilkukrotnie liderów Wybrzeża.

ZOBACZ WIDEO Budowa nowego stadionu Orła z lotu ptaka. Widok jest imponujący! (WIDEO)

Timo Lahti 4. Tradycyjnie już słabiej rozpoczął mecz, ale w trakcie zawodów prezentował się coraz lepiej. Dobry występ.

Davis Kurmis 3-. Nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Wyprzedzał tylko młodzieżowców, choć w biegu w którym zanotował defekt, walczył także z seniorami.

Jewgienij Kostygow 6. Najwyższa ocena należy mu się za płatny komplet punktów. Nie miał problemów z wyprzedzaniem przeciwników, zaprezentował też piękną jazdę drużynową.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Oskar Fajfer 3+. Dwa biegi na bardzo dobrym poziomie, gdzie gospodarze nie mieli z nim żadnych szans oraz dwa zepsute. Taśma była wypadkiem przy pracy. Zdarzył się też wyścig, w którym był na mecie ostatni, nie nawiązując walki z przeciwnikami.

Hubert Łęgowik 2. Po prostu pojechał słaby mecz. Punkty zdobywał na juniorach oraz na Fajferze, w jego najsłabszym wyścigu.

Renat Gafurow 2. W Daugavpils obawiano się Gafurowa. Oczekiwano, że na dobrze znanym sobie torze pojedzie o wiele lepiej. Tymczasem on zawiódł na całej linii.

Anders Thomsen 4+. Najlepszy zawodnik w drużynie gości. Zanotował kapitalny początek zawodów, ale też słabszą końcówkę. Pierwszy przegrany bieg zanotował po wpadce z Bogdanowem, a w ostatnim, przy ulewie, nie miał szans na wyprzedzenie rywali i zeszło z niego powietrze. 

Troy Batchelor 3. Od Australijczyka oczekiwano lepszej jazdy. Na początku meczu walczył o swoje punkty, ale w dalszej części zawodów zwyczajnie dojeżdżał do mety, nie nawiązując walki.

Marcin Turowski 1. Jego jedyną zasługą w tym meczu jest to, że regularnie dojeżdżał do mety oraz nie miał dużych kłopotów z pokonywaniem łuków na torze w Daugavpils.

Aureliusz Bieliński 1. Identyczna sytuacja jak z Turowskim, na którym też zdobył swój jedyny punkt w meczu.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy byłeś zaskoczony występem Jewgienija Kostygowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×