KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wybrzeże - Lokomotiv: Debiut - marzenie i junior, który zaskoczył wszystkich (noty)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Lokomotiv Daugavpils 54:36, a debiut - marzenie zaliczył zakontraktowany dwa dni przed spotkaniem Mikkel Bech. Czarnym koniem zawodów był Oleg Michaiłow.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mikkel Bech WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Mikkel Bech

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Oskar Fajfer - 5+. Tym razem Oskar Fajfer pokazał swoją najlepszą odsłonę. Wcześniej znakomite mecze przeplatał kompletnie nieudanymi. Tym razem był bliski zdobycia kompletu punktów, do idealnego wyniku zabrakło mu jedynie pokonania Olega Michaiłowa.

Anders Thomsen - 4. Wiele klubów chciałoby mieć takiego doparowego. Anders Thomsen co prawda nie wygrał żadnego wyścigu, ale zdobył 6 punktów i 2 bonusy. Jak sam zdeklarował, w finale będzie jeszcze lepiej.

Troy Batchelor - 3. Początek w wykonaniu Australijczyka zupełnie do zapomnienia. Miał sporego pecha, gdyż w jego drugim starcie zdefektował mu motocykl, przez co stracił dwa punkty. Ostatnie dwa wyścigi, to już popis byłego uczestnika cyklu Grand Prix, co daje nadzieje na finał.

Mikkel Bech - 6. Chyba nikt nie spodziewał się tak znakomitego występu ze strony Mikkela Becha. Duńczyk, dla którego było to kolejne podejście do ligi polskiej do meczu przystąpił bez żadnych treningów na gdańskim torze, a przywiózł 13 punktów i bonus! Może być brakującym ogniwem Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: #dzieńdobryLatoWP: zawody enduro w Bełchatowie

Kacper Gomólski - 4. Dotychczas to na nim mogło polegać Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Teraz wyraźnie brakuje mu mocy i chociaż wygrał indywidualnie trzy wyścigi, styl tych zwycięstw był daleki od oczekiwanego. Mimo wszystko dzięki świetnym startom wydatnie pomógł swojej drużynie.

Marcin Turowski - 1. Kompletnie nieudany występ juniora Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nie przywiózł żadnego punktu, tylko dwa razy dojechał do mety. Odbiegał od rywali.

Dominik Kossakowski - 4. Początek spotkania wprost znakomity. Junior gdańskiego klubu wygrał bieg młodzieżowy i pokonał Timo Lahtiego. Później nie było już tego błysku, chociaż i tak nie można mieć do niego większych zastrzeżeń.

Noty dla zawodników Lokomotiv Daugavpils

Maksim Bogdanow - 3. Lider Lokomotivu Daugavpils tym razem nie zaprezentował się z dobrej strony. Co prawda zakończył zawody z dwucyfrowym dorobkiem, jednak pięć oczek zdobył na swoich kolegach, a dwa kolejne na gdańskich młodzieżowcach. Z pewnością w Lokomotivie wymaga się od niego więcej.

Artiom Trofimow - 1. Jedyny swój punkt Łotysz zdobył dzięki defektowi Troya Batchelora. Kompletnie nieudany mecz w wykonaniu młodzieżowca, który był tylko tłem dla reszty stawki.

Kjastas Puodżuks - 3. Podobnie jak Maksim Bogdanow, również Kjastas Puodżuks wygrał jeden wyścig. Osiem punktów prowadzącego parę, to jednak za mało. Przyćmił go młodszy Oleg Michaiłow.

Oleg Michaiłow - 5. Czapki z głów. To, co wyprawiał Oleg Michaiłow na torze było tym, co najbardziej lubimy w żużlu. Osiemnastolatek jechał bez kompromisu do starszych kolegów i był bliski maksymalnej oceny, gdyby tylko utrzymał ten poziom do samego końca.

Timo Lahti - 1. Tragiczny występ Fina. Cztery razy wyjeżdżał na tor i tyle samo razy wyścigi z jego udziałem kończyły się podwójnymi zwycięstwami Zdunek Wybrzeża. Mecz do zapomnienia.

Davis Kurmis - 3. Łotysz nie pokazał zbyt wiele na torze. Jedyne punkty zdobył pokonując Marcina Turowskiego. Na jego plus jedynie walka z Dominikiem Kossakowskim w II biegu.

Jewgienij Kostygow - 1. Z zawodnika, który rządził i dzielił w ostatnim meczu rundy zasadniczej przeciwko Zdunek Wybrzeżu pozostał cień. Tylko w wyścigu młodzieżowców pokonał Marcina Turowskiego.

SKALA OCEN

6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Mikkel Bech zasłużył na maksymalną notę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×