Nice Cup: Żupiński wygrał po świetnej szarży. Kopeć-Sobczyński najlepszy w klasie GTR (relacja)

Karol Żupiński wygrał rywalizację w klasie Jawa 500cc 2V w V rundzie Nice Cup, która została rozegrana w środę na Motoarenie w Toruniu. W zmaganiach zawodników startujących na silnikach GTR najlepszy okazał się z kolei Igor Kopeć-Sobczyński.

Dawid Borek
Dawid Borek
Zawodnicy Wybrzeża w akcji WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Zawodnicy Wybrzeża w akcji.

Podczas turnieju w Toruniu młodzi zawodnicy rywalizowali w różnych klasach sprzętowych. Główna część zawodów dotyczyła klasy Jawa 500cc 2V. Żużlowcom startującym w tej grupie sprzęt dostarczyli organizatorzy - każdy otrzymał bezpłatnie dwuzaworowy silnik Jawa 500cc, oponę Deli Tire oraz olej Fuchs Silkolene.

Oprócz zmagań na silnikach Jawa, odbywały się wyścigi pokazowe w klasie GTR oraz 250cc. W pierwszej z grup triumfował bezbłędny Igor Kopeć-Sobczyński, który wygrał swoje wszystkie biegi. Pechowo zakończyły się zmagania na silnikach GTR dla Mateusza Jagły, który w swoim drugim biegu, jadąc na końcu stawki, zanotował upadek, po którym został odwieziony do toruńskiego szpitala.

Wypadków nie brakowało także w głównym turnieju, lecz na całe szczęście kolizje kończyły się tylko siniakami. W rywalizacji w klasie Jawa 500cc 2V wygrał ostatecznie Karol Żupiński, który popisał się świetnym atakiem w wyścigu finałowym. W decydującej gonitwie żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk jechał początkowo na końcu stawku, jednak po znakomitej szarży na drugim łuku pierwszego okrążenia przedarł się na prowadzenie. Zgodnie z regulaminem, za zwycięstwo w finale przypadły mu cztery punkty. Pozostali zawodnicy ścigający się w ostatniej gonitwie zdobyli kolejno trzy, dwa i jedno oczko.

Kolejna runda zmagań w ramach Nice Cup zostanie rozegrana 12 września. Tego dnia żużlowcy będą rywalizowali na torze w Bydgoszczy.

Klasa Jawa 500cc 2V:

1. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 15 (3,2,3,3,4) + 1. miejsce w finale
2. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 9 (2,3,w,1,3) + 2. miejsce w finale
3. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) - 11 (2,2,2,3,2) + 3. miejsce w finale
4. Jarosław Krzywosz (Stal-Met Kolejarz Opole) - 7 (2,3,w,1,1) + 4. miejsce w finale
5. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 10 (3,2,2,3)
6. Elvis Avgucevics (Lokomotiv Daugavpils) - 7 (w,3,3,1)
7. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 6 (3,1,d,2)
8. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź) - 6 (1,1,2,2)
9. Kamil Kiełbasa (Arge Speedway Wanda Kraków) - 4 (0,1,3,0)
10. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) - 4 (1,0,1,2)
11. Aleks Rydlewski (Get Well Toruń) - 2 (1,0,1,0)
12. Mateusz Adamczewski (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) - 1 (1)
13. Maciej Kuromonow (Speed Car Motor Lublin) - 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Bieliński, Kowalski, Błażykowski, Kiełbasa
2. Turowski, Pióro, Rydlewski, Kuromonow
3. Żupiński, Krzywosz, Orwat, Avgucevics (w/u)
4. Avgucevics, Turowski, Błażykowski, Kuromonow
5. Krzywosz, Żupiński, Kiełbasa, Rydlewski
6. Pióro, Kowalski, Bieliński, Orwat
7. Żupiński, Błażykowski, Rydlewski, Bieliński (d2)
8. Kiełbasa, Kowalski, Orwat, Kuromonow
9. Avgucevics, Turowski, Adamczewski (Krzywosz - w/2min), Pióro (w/u)
10. Żupiński, Orwat, Pióro, Kuromonow
11. Turowski, Bieliński, Krzywosz, Kiełbasa
12. Kowalski, Błażykowski, Avgucevics, Rydlewski

Półfinały:
13. Pióro, Żupiński, Błażykowski, Avgucevics (d4)
14. Kowalski, Krzywosz, Turowski, Bieliński

Finał:
15. Żupiński, Pióro, Kowalski, Krzywosz

Klasa GTR:

1. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) - 12 (3,3,3,3)
2. Marcin Kościelski (Get Well Toruń) - 8 (2,2,2,2)
3. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) - 4 (1,1,1,1)
4. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz) - 0 (0,w)

1. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Szlauderbach, Jagła
2. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Szlauderbach, Jagła (w/u)
3. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Szlauderbach
4. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Szlauderbach

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy uważasz, że w pozostałych zawodach młodzieżowych, żużlowcy także powinni rywalizować na sprzęcie dostarczanym od organizatorów?