Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybrzeże - Unia: Bezbarwny występ seniorów faworyta, błysk Gomólskiego (noty)

Zdobywca 11 punktów Kacper Gomólski był najlepszym zawodnikiem meczu Zdunek Wybrzeże - Grupa Azoty Unia. Żaden z tarnowskich żużlowców nie błyszczał na trudnym gdańskim torze.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kacper Gomólski w barwach Zdunek Wybrzeża WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Kacper Gomólski w barwach Zdunek Wybrzeża

Oceny dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Oskar Fajfer - brak oceny. Fajfer przejechał przez cały mecz 3/4 okrążenia i upadł atakując rywali. Nie sposób ocenić jego występu.

Anders Thomsen - 4. Będą z niego ludzie! Anders Thomsen to zawodnik, dla którego nie ma straconych pozycji. Mimo wyraźnie kiepskich startów i niezwykle trudnych warunków torowych, w niemal każdym wyścigu minął przynajmniej jednego rywala. Dla takich żużlowców kibice przychodzą na stadion.

Troy Batchelor - 5. W końcu Australijczyk zaczyna pokazywać swój potencjał. W meczu z Grupą Azoty Unią zaczął doskonale, od dwóch przekonujących zwycięstw. Patrząc na suche fakty, później mogłoby się wydawać, że było gorzej. Czy jednak trzy punkty w dwóch wyścigach zdobyte podczas jazdy bez gogli przez dwa okrążenia, to taki zły wynik?

Mikkel Bech - 5. Strzał w dziesiątkę - tak w skrócie można określić transfer nieco zapomnianego Duńczyka do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Mikkel Bech w trzech wyścigach zdobył 6 punktów i bonus, a do tego pokazał, że nie obca jest mu walka na torze. Jego przyjście wyraźnie odmieniło gdański zespół.

ZOBACZ WIDEO Kulisy pracy kierownika drużyny w PGE Ekstralidze

Kacper Gomólski - 5+. Najlepszy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Tym razem nie borykał się z tak dużymi problemami sprzętowymi jak ostatnio i spłacił zaufanie trenera, który znów wystawił go w parze z młodzieżowcem. 11 punktów, czapki z głów.

Aureliusz Bieliński - 2. W pierwszym wyścigu pokonał Kacpra Koniecznego, czym wypełnił swój limit na to spotkanie. Bieliński miał w 12. biegu okazję do sensacyjnego poprawienia wyniku, ale zgasł mu motor podczas, gdy jechał przed Kennethem Bjerre.

Dominik Kossakowski - 3. W biegach ze swoimi rówieśnikami nieosiągalny dla reszty, z seniorami radził sobie już gorzej. Przeciętny występ, choć wśród juniorów był najlepszy.

Noty dla zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów:

Peter Ljung - 2. Najsłabszy senior podczas meczu w Gdańsku. Zdobył zaledwie dwa punkty - na inaugurację prowadził 5:1 wraz z Jakubem Jamrogiem, ale upadł Oskar Fajfer jadący na trzeciej lokacie. Później jeszcze przywiózł za swoimi plecami Dominika Kossakowskiego.

Jakub Jamróg - 3. Jego potencjał podczas meczu z pewnością był lepszy niż wynik, jaki wykręcił. Zaczął znakomicie, bo od zdecydowanego zwycięstwa. Później jednak nie wygrał z żadnym seniorem gdańskiego klubu. Swój ostatni wyścig zakończył z goglami w ręce, które sugestywnie zaprezentował sędziemu.

Artur Mroczka - 3. Przeciętny występ byłego zawodnika Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Artur Mroczka wygrał tylko jeden wyścig, w pozostałych mijał go przynajmniej jeden rywal. Stoczył znakomity wyścig z Kacprem Gomólskim, podczas którego wióry leciały.

Artur Czaja - 3. Mogło być dużo lepiej. Artur Czaja miał bardzo dobre starty, jednak nie potrafił utrzymać swoich pozycji. Wyraźnie nie odpowiadały mu panujące na gdańskim torze warunki.

Kenneth Bjerre - 4. Najlepszy z tarnowskich seniorów nie był jednak takim liderem, jakiego w Gdańsku chcieliby oglądać kibice Unii. Toczył bardzo ciekawe pojedynki ze swoimi rodakami - Andersem Thomsenem i Mikkelem Bechem. W 12. biegu na błotnistym torze duże problemy sprawił mu Aureliusz Bieliński. To już jednak był antyżużel, a nie prawdziwe ściganie.

Patryk Rolnicki - 3. Z pewnością dużo lepszy występ niż podczas półfinałów z Orłem Łódź. W wyścigu młodzieżowców pokonał Aureliusza Bielińskiego, a w 12. biegu dzięki znakomitemu startowi i katastrofalnym warunkom torowym, przywiózł za swoimi plecami Troya Batchelora.

Kacper Konieczny - 1. Ten występ lepiej przemilczeć. Zdecydowanie najgorszy zawodnik meczu.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Kacper Gomólski powtórzy tak dobry mecz w Tarnowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×