WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ROW był bliski celu w sprawie Łaguty. Teraz mogą domagać się odszkodowania

Radca prawny i specjalista z zakresu prawa sportowego Przemysław Nasiukiewicz twierdzi, że ROW Rybnik w sprawie Grigorija Łaguty był bliski zrealizowania swojego celu. Jego zdaniem klub stracił szansę na utrzymanie na ostatniej prostej.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

- Gdyby POLADA nie wydała wczorajszego orzeczenia, a odroczyła posiedzenie na październik, to rybnicki klub prawdopodobnie uratowałby skórę i pozostał w Ekstralidze - komentuje Przemysław Nasiukiewicz. - W obecnej sytuacji wydaje się, że przyszłość ROW-u jest łatwa do przewidzenia - dodaje radca prawny.

Orzeczenia odwoławczych organów antydopingowych w sprawie Grigorija Łaguty mogą być wprawdzie odmienne od decyzji POLADY wydanej w I instancji, jednak wydaje się, że Ekstraliga nie może już czekać z podjęciem swoich decyzji porządkujących kolejność drużyn w tabeli. - Ostatecznym terminem na podjęcie przez Ekstraligę działania w tej sprawie jest bowiem ostatni dzień września, ponieważ na 1 i 8 października wyznaczono termin meczów barażowych - podkreśla Nasiukiewicz.

Radca prawny zastanawia się, co teraz zrobi ROW Rybnik. Do tej pory klub i Łaguta grali do jednej bramki. Z drugiej jednak strony sprawa wydaje się już przegrana. Rybniczanie za chwilę mogą spaść do pierwszej ligi. - A wpadka Łaguty bardzo mocno przyczyniła się do tego, że klub jest w takim a nie innym położeniu - zauważa Nasiukiewicz.

Nasz rozmówca podkreśla, że Przepisy Antydopingowe Polskiej Agencji Antydopingowej są bardzo precyzyjne. - Do obowiązków każdego zawodnika, a nie klubu, należy dopilnowanie, by do jego organizmu nie została wprowadzona żadna substancja zabroniona. W tej sytuacji zawinił zatem Łaguta i rybniczanie mogą oczekiwać naprawiania tej szkody przez swojego żużlowca. W takich przypadkach najczęstszą formą jest wypłacenie odszkodowania. Być może trudno sobie wyobrazić, że klub, który niedawno wspierał zawodnika, wykona taki ruch. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o naprawdę dużych pieniądzach - podsumowuje Nasiukiewicz.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla

Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy ROW powinien domagać się odszkodowania od Łaguty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (140):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stalowy holender 0
  gdyby byly to nie byloby gadki o sprawach sadowych tylko egzekucja
  Patrykowski Skąd wiesz, że dziś ich nie ma?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Patrykowski 0
  Skąd wiesz, że dziś ich nie ma?
  stalowy holender niech pisza aneksy w kontraktach o odszkodowaniach za doping ,a nie teraz nagle sobie wymyslili...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • stalowy holender 0
  niech pisza aneksy w kontraktach o odszkodowaniach za doping ,a nie teraz nagle sobie wymyslili...
  Patrykowski Stalowy sytuacja Dudka, Warda i Szaszki była pierwszym dopingiem od lat i była zupełnie inna świadomość a w zasadzie niemal jej brak zupełny. O ile Dudka doping nie odbił się tak mocno na finansach klubu o tyle głupota Saszki i 1 mały punkcik meczowy kosztował nas wypad z PO i bardzo poważne kłopoty finansowe klubu. Mówiło się, że Falubaz pójdzie śladem Częstochowy, Gniezna, Stali Rzeszów.... Dziś świadomość jest zupełnie inna niż kilka lat temu, dziś wiadomo jakie doping niesie konsekwencje. Czy Rybnik na tym stracił? Niewątpliwie tak. Czy kluby powinny się zabezpieczać na wypadek podobnych sytuacji? Uważam, że tak.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (137)
Pokaż więcej komentarzy (140)
Pokaż więcej komentarzy (140)
Pokaż więcej komentarzy (140)