KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trybunał PZM w piątek zajmie się odwołaniem ROW-u Rybnik

W poniedziałek ROW Rybnik złożył odwołanie od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej, która anulowała 3 punkty zdobyte przez śląski zespół w meczu z Włókniarzem. Trybunał PZM błyskawicznie ustalił, że zajmie się sprawą w piątek.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Krzysztof Mrozek z trenerem i Grigorijem Łagutą WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek z trenerem i Grigorijem Łagutą.

Trybunał PZM działa ekspresowo w sprawie ROW-u Rybnik. Klub w poniedziałek przed południem złożył odwołanie od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej. Organ zarządzający rozgrywkami odebrał drużynie 3 punkty (2 meczowe plus punkt bonusowy) za mecz z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa (na torze 49:41). Powód? Dopingowa wpadka Grigoriaj Łaguty w badaniu, które miało miejsce po zakończeniu tamtego spotkania.

ROW uważa, że Ekstraliga Żużlowa nie miała podstaw, by odejmować punkty. W klubie słyszymy, że skoro POLADA (agencja antydopingowa) poprzestała na 2-letnim zawieszeniu zawodnika, to sprawa powinna być zamknięta. Działacze rybnickiej ekipy dowodzą, że zdobycz skasowano na bazie przepisu, który ma zastosowanie w przypadku olimpiady i paraolimpiady.

TREŚĆ ARTYKUŁU 11, KTÓRY BYŁ PODSTAWĄ ANULOWANIA PUNKTÓW ZDOBYTYCH PRZEZ ROW

KONSEKWENCJE DLA ZESPOŁÓW
11.1 Badania w sportach zespołowych
W przypadku gdy w związku z wydarzeniem sportowym więcej niż jeden członek zespołu w sporcie zespołowym zostanie na mocy Artykułu 7 powiadomiony o naruszeniu przepisów antydopingowych, organ kierujący wydarzeniem przeprowadza badania ukierunkowane zespołu w czasie trwania wydarzenia sportowego.

11.2 Konsekwencje dla sportów zespołowych W przypadku stwierdzenia u więcej niż dwóch członków zespołu w sporcie zespołowym naruszenia przepisów antydopingowych w czasie trwania wydarzenia sportowego, organ zarządzający wydarzeniem sportowym może nałożyć odpowiednią karę na zespół (np. utrata punktów, wykluczenie z zawodów lub wydarzenia sportowego lub inna kara) niezależnie od wszelkich wszystkich kar nałożonych na poszczególnych zawodników naruszających przepisy antydopingowe.

11.3 Organ zarządzający wydarzeniem sportowym może wprowadzić surowsze konsekwencje w sportach zespołowych Organ zarządzający wydarzeniem sportowym może zdecydować o stosowaniu w związku z wydarzeniem sportowym kar dla sportów zespołowych surowszych niż określone w Artykule 11.2. [Komentarz do Artykułu 11.3: Na przykład, Międzynarodowy Komitet Olimpijski może wprowadzić przepisy, zgodnie z którymi zespół należy wykluczyć z Igrzysk Olimpijskich przy mniejszej liczbie naruszeń przepisów antydopingowych popełnionych w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich].

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla


Czy artykuł 11 daje podstawy do odjęcia punktów drużynie ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (229)
 • Włókniarz Zgłoś komentarz
  Ostaf dalej sieje hejt na swoj klub,ale kliki beda pseudo prawnik kolejny raz sie osmiesza a Mrozek naklada kolejna kaucje na swoj ROW brawo wy
  • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
   MAM PYTANIE DO PORTALU WP.PL. PO CO TE WASZE DURNE TYTUŁY,TYPU "ODBIORĄ PUNKTY itd"???? DOBRZE WIECIE,ŻE ROW RYBNIK NIE ODZYSKA PUNKTÓW I POLECIAŁ ,TAM GDZIE JEGO MIEJSCE. WIDAĆ
   Czytaj całość
   ZALEŻY WAM TYLKO NA OTWIERANIU PRZEZ NAS STRON I CZYTANIU WASZYCH BZDUR!!! WIEM,KOŁOWROTEK DZIAŁA.. I LECI DUŻA KASA ZA REKLAMY. TYLKO CZY TO JEST UCZCIWE???
   • BBCearth Zgłoś komentarz
    Prezesi czesto karzą zawodnikow za wypowiedzi w mediach lub za niższą średnią w porównaniu do zeszłego sezonu. Ciekawe czy zarzad ukarze Mrozka za te szkody jakie uczynił klubowi i
    Czytaj całość
    miastu?
    • Szmondak Zgłoś komentarz
     POLADA się zachowała w miarę ok. a Ekstraliga jak bydlę. Mam nadzieję, że postkomunistyczne władze PZMotu okażą daleko idące kompetencje, by zwrócić Rybnickiemu Okręgowi Węglowemu
     Czytaj całość
     3 pkt. i tym samym rybniczanie pozostaną w ekstralidze. I nie kosztem kogoś, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Jeżeli jest kara indywidualna, to nie może być ona jeszcze zbiorowa. Myślę, że prezes Witkowski, tak jak to zrobiła POLADA, rozpatrzy wniosek z całym profesjonalizmem i nie będzie pogrążał ROWu.
     • tylko my jedziemy Zgłoś komentarz
      Adwokat Diabelny Mrożek myśli że coś mu to da . niema takiej Możliwości Łaguta jechał na dopingu zostały tylko odjęte jego punkty zdobyte w meczu i tyle pokory Pan Mrożek niema w
      Czytaj całość
      sobie teraz Rybnik tłumaczy się tym że Toruń był słaby w 2017 tak ale jechali czysto bez wspomagania dopingu i tyle na temat
      • ruttor Zgłoś komentarz
       Oczywiście że Toruń powinien spaść lecz udało się dzięki ruskowi, który notabene startując u nas podchodził do kilku meczy lekcewazaco więc karma wróciła ☺️ Tak poza tym to
       Czytaj całość
       zuzel jest sportem drużynowym nie zespołowym.
       • APATOR-1962 Zgłoś komentarz
        Proszę,proszę menel spod biedronki przy braku argumentów w polemice obraża. Gdzie masz swoich klakierow? Opuścili Ciebie?
        • gryf Zgłoś komentarz
         Art.11 odnosi się do gier zespołowych a rozgrywki DMP na żużlu do takowych nie należą. Liga to zawody drużynowe. Jedni i drudzy (ROW vs EŻ) moim zdaniem nie mają racji powołując się
         Czytaj całość
         na ten zapis.
         • Stefan Balon Zgłoś komentarz
          MKOL i igrzyska są tylko przykładem, mowa w przepisie o organie zarządzającym. Mrozek bierze chyba coś mocniejszego jak Grisza.
          • K.S. ROW Zgłoś komentarz
           RYBNIKOWI należy się extraliga jak psu buda bo się utrzymali zajmując 6 miejsce !!! A Toruń do 1 ligi bo tam ich miejsce jako najsłabszej drużynie.
           • Kopa po same jaja Zgłoś komentarz
            Rybnik z toruniem pkt z ligi i to by było.najsprawiedliwsze
            • super saper Zgłoś komentarz
             ROW myśli o szybkim powrocie do El . Demis Gizatulin na 100% w ROW 2018 -3Mrozek w ofensywie !
             • Fanatyk Speedway Zgłoś komentarz
              Mrozek weż wstydu oszczczędż ,po trupach aby do celu taki drugi Kręcina z PZPN.
              Zobacz więcej komentarzy (47)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×