Niedościgniona Unia Leszno. To już jej piętnaste mistrzostwo

Fogo Unia nie ma sobie równych w klasyfikacji medalowej Drużynowych Mistrzostw Polski. W niedzielny wieczór we Wrocławiu ekipa z Leszna zdobyła piętnaste złoto w historii.

Michał Wachowski
Piotr Pawlicki i Grzegorz Zengota WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki i Grzegorz Zengota

Rywalizacja między Betard Spartą a Fogo Unią była niezwykle wyrównana, a o wszystkim zadecydował ostatni, piętnasty bieg rewanżu. Ostatecznie goście utrzymali zaliczkę z pierwszego meczu, a drugie spotkanie zakończyło się remisem (45:45).

Dla klubu z Leszna jest to już piętnaste mistrzostwo Polski w historii. Unia ucieka tam samym w tabeli wszech czasów rybniczanom, który zdobyli jak dotąd dwanaście złotych medali.

Leszczynianie czekali na ten sukces stosunkowo krótko, bo po raz ostatni byli mistrzami w 2015 roku. Wówczas w finale - podobnie jak teraz - pokonali ekipę z Dolnego Śląska.

Betard Sparta została wicemistrzem kraju już po raz dziewiąty w swojej historii. Wrocławianie zajmują w klasyfikacji medalowej wszech czasów szóstą lokatę.