Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Na wyrok Trybunału PZM w sprawie ROW-u Rybnik poczekamy do wiosny?

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik, próbuje ustalić w PZM, kiedy Trybunał ponownie zbierze się w sprawie odwołania klubu od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej. Na razie działacz odbija się od ściany.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
ROW - Stal Grigorij Łaguta na czele WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Stal. Grigorij Łaguta na czele

22 września Trybunał PZM pochylił się nad odwołaniem ROW-u Rybnik od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej, która na postawie wydanego przez POLADA wyroku skazującego Grigorija Łagutę na dwa lata zawieszenia za doping, zabrała śląskiej drużynie 3 punkty zdobyte w meczu z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa (49:41). Rosjanin wpadł na kontroli antydopingowej po tym właśnie spotkaniu.

Pierwsze posiedzenie Trybunału PZM zakończyło się odroczeniem bez podania nowego terminu. Działacze ROW-u usłyszeli jedynie, że stanie się to niezwłocznie. Najpewniej po poniedziałkowym posiedzeniu POLADA, który rozpatrywał wniosek formalny Łaguty o wyłączenie wykonania kary, czyli jej czasowe zawieszenie. Gdyby antydopingówka przyjęła pozytywnie wniosek, zniknąłby dokument, który pozwolił Ekstralidze odjąć punkty.

POLADA jednak odrzuciła wniosek formalny, więc Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u, próbuje od dwóch dni ustalić, kiedy zostanie wyznaczone posiedzenie Trybunału PZM w sprawie odwołania od komunikatu. Na razie odbija się od ściany. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, związkowy organ chce poczekać na prawomocne orzeczenie POLADA w sprawie Łaguty. Jeśli tak, to Rybnik może poczekać na rozpatrzenie odwołania nawet do wiosny przyszłego roku.

15 września zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie Łaguty. POLADA ma 30 dni na wysłanie pisemnego uzasadnienia. Jeszcze tego nie zrobiła. ROW najpewniej otrzyma dokument w drugiej połowie października. Po analizie będzie mógł napisać odwołanie. Panel dyscyplinarny POLADA znów będzie się musiał zebrać, żeby je rozpatrzyć. Już mówi się, że jedno posiedzenie może nie wystarczyć, bo są świadkowie do przesłuchania. To wszystko potrwa.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla

Dotąd mówiło się, że to Łaguta i jego pełnomocnik grają na zwłokę. Teraz, wiele na to wskazuje, to samo robi druga strona. Jeżeli wyrok zapadnie po meczach barażowych (zaplanowanych na 1 i 8 października), oknie transferowym i procesie licencyjnym, to ROW, o ile wygra, będzie w trudnym położeniu. Po odjęciu 3 punktów spadł na ostatnie miejsce i na ten moment jest w Nice 1.LŻ. Ciężko będzie potem wszystko odkręcić.

Niemniej sytuacja jest dynamiczna. Należy zakładać, że prezes Mrozek teraz wyciągnie najcięższe działa. Można się spodziewać zapowiadanego niedawno przez działacza wniosku o wielomilionowe odszkodowanie. Może czegoś jeszcze. Czy to skłoni Trybunał PZM do wcześniejszego rozpatrzenia sprawy?

Czy Trybunał PZM powinien czekać na prawmocne orzeczenie POLADA w sprawie Łaguty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (51):
 • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
  A TERAZ WSZYSCY ZOBACZĄ CO JEST WART WORYNA? NIE TAK DAWNO PUBLICZNIE ZAPEWNIAŁ WSZYSTKICH, ŻE GDY NAWET ROW RYBNIK SPADNIE Z EE, TO ON NADAL BĘDZIE W NIM JEZDZIŁ W NASTEPNYM
  Czytaj całość
  SEZONIE!!! A JA JESTEM PEWIEN,ŻE ON PO PROSTU KŁAMAŁ. ZOBACZYCIE GDZIE MA ROW I DOBRO KLUBU.
  • Włókniarz Zgłoś komentarz
   Mrozek jest pokroju Synowca,Ostafa i mnie po 16 piwach sorry po siedemnastu niszcz dalej ROW
   • Adi Toruń Zgłoś komentarz
    Brawo dla PZM. Ja też bym tak zrobił. Mrozek chciał wnikliwego zbadania sprawy to niech teraz ją badają nawet z rok...
    • omen666 Zgłoś komentarz
     Przylecą bociany i wszystko stanie się jasne jak słoneczko.
     • kibic RKM Zgłoś komentarz
      zemsta i tyle
      • yes Zgłoś komentarz
       Jakiś czas temu zażartowalem, że wynik poznamy być może 01 kwietnia... :)
       • dachmotoarena Zgłoś komentarz
        przez głupotę mrozka wszyscy zawodnicy z rowu odejdą
        • jaz0n Zgłoś komentarz
         Podejrzewałem że wobec taktyki Mrozka i Łaguty, teraz gorę weźmie zwykła, prosta złośliwość, i wcale mi Mrozka nie szkoda. Ciekawe co niby miałby przyspieszyć wniosek o odszkodowanie
         Czytaj całość
         (kuriozalny zresztą pewnie dla wszystkich prawników oprócz Synowca)? W ewentualnym procesie E-liga 'miałaby prawo do obrony i skorzystałaby z niego', i zapewne sąd w takim samym stopniu musiałby uwzględnić prawomocny wyrok POLADA. Dla E-ligi zapewne i tak nie było innego wyjścia jak bronic sie przed wnioskiem o odszkodowanie- nie Rybnik to Toruń. Jak nie wierzę w ich kompetencje w dowolnej innej kwestii, to myślę że na kasie (zwłaszcza swojej) to znaja się nieźle, i sądzę że dobrze przeanalizowali z kim maja większa szansę obrony w kontekście obowiązujących przepisów.
         • Prorok Zgłoś komentarz
          Czyli niezwłocznie na wiosnę:):):)
          • sympatyk22 Zgłoś komentarz
           Przejrzałem przepisy i chyba chodzi o to, że: 1. Kara za doping to 4 lata 2. Łaguta "udzielił pomocy" czyli się przyznał więc dostał 2 lata 3. Istnieje jeszcze możliwość liczenia kary
           Czytaj całość
           od ostatniego "brania" dopingu i tutaj pojawiła się swego czasu informacja, że zażywał to w listopadzie 2016. Więc liczył, że wtedy kara mu się zakończy nie w czerwcu 2019 ale w listopadzie 2018. Polada odrzuciła to chyba z tego powodu, że jednocześnie nie można zastosować obu "ulg" czyli złagodzenia kary i wcześniejsze zawieszenie.
           • Szlaką po oczach Zgłoś komentarz
            To juz sie nudne robi, zeby nie napisać żenujące.
            • BBCearth Zgłoś komentarz
             Panie Mrozek pozdrowienia z wielkiej .
             • Tarnów to unia a unia to Tarnów Zgłoś komentarz
              "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie a że Mrożek nie wieży w Boga to i Rybnik nie wieży w reformy Mrożka
              Zobacz więcej komentarzy (38)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×