WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

POLADA odrzuciła wniosek formalny pełnomocnika Grigorija Łaguty. To nie jest dobra wiadomość dla ROW-u Rybnik

- Panel dyscyplinarny drugiej instancji odrzucił wniosek pełnomocnika Grigorija Łaguty o wyłączenie wykonania kary - mówi nam Michał Rynkowski z polskiej antydopingówki i to nie jest dobra wiadomość dla ROW-u Rybnik.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta na czele

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
Grigorij Łaguta został zawieszony nieprawomocnym wyrokiem przez Panel Dyscyplinarny POLADA na 2 lata. Antydopingówka ukarała zawodnika za to, że w trakcie kontroli antydopingowej przeprowadzonej 11 czerwca, po meczu ROW Rybnik - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa (49:41), wykryto u niego zabroniony środek, meldonium.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki był cel złożenia wniosku o wyłączenie zawieszenia kary. W trakcie poniedziałkowego posiedzenia tłumaczono pełnomocnikowi Łaguty, że w istocie zaszkodziłby on zawodnikowi. Kara 2-letniej dyskwalifikacji, która biegnie od 11 czerwca, zostałaby bowiem czasowo zawieszona. Dni objęte wyłączeniem nie byłyby liczone na jej poczet. Krótko mówiąc, Łaguta, gdyby wniosek przeszedł, nie wróciłby 12 czerwca 2019 roku, tylko później. O ile później? Wszystko zależałoby od tego, na ile dni rozciągnęłoby się wyłączenie.

Gdyby jednak wniosek przeszedł, zyskać mógłby ROW. Zniknąłby bowiem dokument, na którego bazie Ekstraliga Żużlowa wydała komunikat weryfikacyjny anulujący punkty zdobyte przez Łagutę w meczu z Włókniarzem i zmieniający wynik meczu. ROW stracił przez to 3 duże punkty i spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Jeśli rybniczanom nie uda się odwrócić tej sytuacji, wówczas polecą do Nice 1.LŻ.

Warto przypomnieć, że w miniony piątek Trybunał PZM rozpatrywał odwołanie ROW-u od wspomnianego komunikatu weryfikacyjnego. Ostatecznie odroczył posiedzenie, nie podając terminu. Już wtedy mówiło się, że związkowy organ chce poczekać na poniedziałkowe posiedzenie POLADA, by mieć pewność, że komunikat, od którego odwołuje się klub, ma oparcie w wyroku antydopingówki.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego


Polecamy:
TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - wielki finał w Chorzowie! SPRAWDŹ >>>

Czy przedłużanie prawniczej batalii przez Łagutę i ROW ma jakiś sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (177):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Bodzio78 0
  Człowieku opamiętaj się. Wasz klub ani miasto (jeżeli jesteś z Rybnika) nie zawadza rozsądnym kibicom. Trafiła Wam się czarna owca w drużynie i przez nią trafił się Wam taki los. Najbardziej może boleć to, że odjęcie 11-tu nieuczciwych punktów spowodowało aż taką katastrofę. Przede wszystkim tej owcy powinniście teraz dobrać do skóry.
  Łukaszek Naprawdę Dajcie juz spokój!!!!! Macie kurw....problemy to do klatki i wyjaśnić sobie!!! Wszyscy juz jesteśmy Tym ZMĘCZENI:(!! Niech juz bedzie NICE...Jeszcze tak brudnego sezonu w lidze nie było nigdy i nie mam na myśli sytuacji Griszy...uważam że komuś NASZ KLUB PRZESZKADZAŁ I TYLE!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Patrykowski 1
  Nie z Rybnika, prawdomówny i wiarygodny....
  Kreutz Ciężko z miejscem . Rozumiesz , fontanna , ogródki piwne , ogólnie nasz Rynek to ryneczek ... ale na Placu Wolności na przeciwko teatru też jest fontanna a na ..uj nam dwie ? Wyburzyć i może tam ? To też ścisłe centrum Rybnika i w pobliżu Rynku ;-)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łukaszek 0
  Naprawdę Dajcie juz spokój!!!!! Macie kurw....problemy to do klatki i wyjaśnić sobie!!! Wszyscy juz jesteśmy Tym ZMĘCZENI:(!! Niech juz bedzie NICE...Jeszcze tak brudnego sezonu w lidze nie było nigdy i nie mam na myśli sytuacji Griszy...uważam że komuś NASZ KLUB PRZESZKADZAŁ I TYLE!!!!
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (174)
Pokaż więcej komentarzy (177)
Pokaż więcej komentarzy (177)
Pokaż więcej komentarzy (177)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×