Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gollob znowu będzie mógł chodzić. Pomoże mu w tym sprzęt za 400 tys. złotych

Polski żużlowiec już raz miał okazję poruszać się przy pomocy egzoszkieletu i był z niego bardzo zadowolony. Teraz znowu będzie miał go do dyspozycji, a jeżeli treningi będą przynosić efekty, to drogi sprzęt zostanie zakupiony.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Rehabilitacja Tomasza Golloba przebiega małymi krokami. Wybitny żużlowiec w kwietniu uszkodził rdzeń kręgowy podczas treningu motocrossu. Do dzisiaj jego stan jest ciężki i z tego powodu wciąż przebywa w szpitalu oraz porusza się na wózku inwalidzkim.

46-latek cały czas ciężko pracuje podczas rehabilitacji. W lipcu głośno było, gdy postawił pierwsze kroki. Wtedy było to możliwe dzięki egzoszkieletowi, który został wypożyczony na kilka dni. Mistrz świata z 2010 roku chwalił sprzęt i niebawem znowu będzie mógł z niego korzystać.

"Super Express" zdradza, że jeden ze sponsorów obiecał pomoc w pozyskaniu egzoszkieletu. Na razie zostanie on wypożyczony na dłuższy czas.

- Egzoszkielet przyjedzie na nasz oddział na dwa tygodnie. Po takim okresie będziemy mogli już wskazać jakieś efekty. Tomek rozpocznie pracę z urządzeniem w poniedziałek 2 października, a tydzień później przetestuje amerykańską wersję tego sprzętu - wyjaśnia w "SE" szef kliniki rehabilitacji, doktor Krzysztof Radziszewski.

Godzina rehabilitacji przy użyciu tego sprzętu kosztuje 140 zł. Można go kupić, ale to koszt około 400 tys. złotych. Możliwe, że niebawem Gollob będzie miał go do dyspozycji na stałe. Jeżeli spodoba mu się rehabilitacja przy użyciu egzoszkieletu, to rozważony zostanie zakup amerykańskiej wersji.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express

Komentarze (32):

Zobacz więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×