Liga rosyjska: Fenomenalny Siergiej Łogaczow daje brąz Wostokowi

Skazywane na pożarcie STK Oktiabrskij wyjątkowo długo prowadziło w dwumeczu o trzecie miejsce w lidze rosyjskiej. Ostatecznie po brąz sięgnęli zawodnicy Wostoka, których do triumfu poprowadził świetnie dysponowany Siergiej Łogaczow.

Mateusz Kozanecki
Siergiej Łogaczow WP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow
W pierwszym meczu, który odbył się 14 września w Oktiabrskim, STK zwyciężyło 48:42. Mimo to faworytami do wywalczenia brązowych medali byli zawodnicy Igora Stolariowa. Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się nadspodziewanie dobrze dla przyjezdnych. Zdołali oni nawet wyjść na prowadzenie w meczu po biegu dziewiątym. Chwilę wcześniej stracili jednak Arsłana Fajzulina, który w wyścigu juniorskim uczestniczył w kolizji z Markiem Karionem i był niezdolny do jazdy.

Jeszcze przed biegami nominowanymi losy dwumeczu były sprawą otwartą, bowiem Wostok prowadził różnicą zaledwie jednego "oczka". Triumf gospodarze zapewnili sobie po wyścigu czternastym, w którym zwyciężyli podwójnie.

Fantastycznie w barwach Wostoka pojechał Siergiej Łogaczow, który wywalczył 17 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazał się ponadto zaledwie 16-letni Witalij Kotlar. Młodzieżowiec zgromadził 14 "oczek" i 2 bonusy.

Wśród gości najskuteczniejszy był Denis Gizatullin, zdobywca 16 punktów. Pozostali zawodnicy jechali w kratkę. Warto dodać, że poza Gizatullinem jedynym przedstawicielem gości, który odniósł biegowe zwycięstwo, był Siemion Własow.

Sezon ligowy w Rosji dobiegł tym samym końca. Wcześniej złoto zdobyli zawodnicy Mega Łady Togliatti, którzy w finale pokonali Turbinę Bałakowo. Do rozegrania pozostała już tylko jedna impreza. 13 października we Władywostoku odbędzie się finał Pucharu Rosji Par.