Droga Jasona Doyle'a do mistrzostwa świata (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Jason Doyle po zdobyciu tytułu mistrza świata

To był świetny sezon Grand Prix dla Jasona Doyle'a. Australijczyk spełnił marzenia i wywalczył żużlowe mistrzostwo świata. Zobacz jego drogę do złotego medalu IMŚ.

W tym artykule dowiesz się o:

Choć 32-latek podczas sezonu borykał się z kontuzją stopy, to zaciskał zęby i nie odpuścił choćby jednego turnieju Grand Prix. Zdobyte mistrzostwo świata wynagrodziło jego poświęcenie.

Jason Doyle w 12 rundach elitarnego cyklu wywalczył w sumie 161 punktów, dystansując drugiego w klasyfikacji Patryka Dudka na 18 oczek. Australijczyk wygrał dwa turnieje tegorocznych zmagań, raz był drugi, a trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium.

Doyle mistrzostwo świata przypieczętował w Melbourne. W swojej ojczyźnie, oprócz świętowania złotego medalu IMŚ, 32-latek cieszył się także z triumfu w Grand Prix Australii.