KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Żużel na Śląskim" będzie olbrzymim wyzwaniem

W 2018 roku wielki żużel wraca na Stadion Śląski. Dokładnie 15 września, w Chorzowie, poznamy najlepszego żużlowca Europy. Niedługo później, w tym samym miejscu, swój mecz rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Stadion Śląski w Chorzowie Materiały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie
Przygotowania do wspomnianych wydarzeń, trwają już od kilku miesięcy. Realizacją dużego pod kątem koncepcyjnym i logistycznym projektu, jakim bez wątpienia jest zorganizowanie zawodów żużlowych na wyremontowanym niedawno Stadionie Śląskim, zajęła się firma One Sport. Będzie to dla niej największe wyzwanie w historii. Sam cykl Speedway Euro Championship, wyłaniający najlepszego żużlowca Starego Kontynentu, dla którego przyszłoroczna edycja będzie szóstą z kolei, nie gościł jeszcze nigdy na tak dużym obiekcie. Obszerne rozmiary stadionu to jedno, drugie to brak na nim naturalnego toru żużlowego. - "Żużel na Śląskim" jest dla nas olbrzymim wyzwaniem. Takie wyzwania stawiamy sobie od pięciu lat. Pierwszym z nich było powstanie cyklu SEC, następnie wyjazd do Rosji i zorganizowanie w Togliatti jeden z rund Indywidualnych Mistrzostw Europy. Niewątpliwie największym wyzwaniem w naszej karierze będzie jednak finał Speedway Euro Championship na legendarnym Stadionie Śląskim - powiedział Karol Lejman, prezes zarządu One Sport.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy One Sport, konferencja prasowa poświęcona "Żużlowi na Śląskim", która odbyła się w Chorzowie jeszcze w październiku, była nie pierwszym, a jednym z kolejnych wykonanych już kroków do przeprowadzenia wspomnianych imprez.

- Do zawodów pozostał nam niecały rok, a pracy jest bardzo dużo. Chcąc skupić się na każdym aspekcie, przygotowania do zawodów rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu - dodał Karol Lejman.

ZOBACZ WIDEO Tobiasz Musielak: Niewielu Polaków ma ten tytuł, co ja

Co ciekawe, firma One Sport "przejmie" Stadion Śląski już na początku września przyszłego roku i pracować na nim będzie przez miesiąc. Ten czas ma zapewnić spokój między innymi w budowaniu toru, a także stworzyć okazję do jego przetestowanie przez finałową rundą Speedway Euro Championship oraz planowanym meczem Polska - Reszta Świata.

- Żużel będzie gościć na Stadionie Śląskim przez cały wrzesień. Nawierzchnia toru, który liczyć będzie około 360-370 metrów, będzie granitowa. Co ważne, nie będzie to tor "mobilny", który trzeba szybko przenosić. Tor będzie ułożony co najmniej 7-10 dni przed zawodami, abyśmy mogli przeprowadzić na nim testy. Będziemy mieli do dyspozycji również folię, aby zabezpieczyć tor przed deszczem - powiedział Jan Konikiewicz, wiceprezes zarządu One Sport.

Warto dodać, iż sprzedaż biletów na "Żużel na Śląskim" ruszy jeszcze w tym roku, a ceny biletów - jak zapowiadają organizatorzy - będą bardzo atrakcyjne.

Czy zamierzasz wybrać się na finał SEC na Stadionie Śląskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×