Stal to nie tylko Hancock. Trenerem Kowalik, krajowym liderem Jędrzejak

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Tomasz Jędrzejak na pierwszym planie
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Tomasz Jędrzejak na pierwszym planie
zdjęcie autora artykułu

Stal Rzeszów zmontowała zespół, którego mógłby jej pozazdrościć niejeden klub Nice 1.LŻ. Szykująca się do startów w drugiej lidze drużyna ma nie tylko mistrza świata Grega Hancocka, ale i Tomasza Jędrzejaka.

Stal Rzeszów zaprezentowała zespół, który w sezonie 2018 ma walczyć o awans do Nice 1.LŻ. Nowym trenerem został Mirosław Kowalik, który będzie współpracował z dotychczasowym szkoleniowcem Januszem Stachyrą. Panów ma wspierać 4-krotny mistrz świata Greg Hancock, który będzie nie tylko zawodnikiem, ale i mentorem oraz kimś w rodzaju jeżdżącego trenera. W sztabie szkoleniowym będzie też Rafał Haj, mechanik i menedżer Hancocka.

Zagraniczną gwiazdą Stali ma być wspomniany Hancock. Krajowym liderem będzie z kolei Tomasz Jędrzejak, który przez kilka ostatnich sezonów ścigał się w Betard Sparcie Wrocław. Podstawowy skład uzupełnią Edward Mazur (ostatnio Orzeł Łódź) oraz Nicklas Porsing i Nick Morris. Dwaj ostatni zostali w klubie po spadku. Obaj czują się odpowiedzialni za to, co stało się w sezonie 2017 i chcą pomóc w walce o powrót do pierwszej ligi.

Kadra Stali nie kończy się jednak na pięciu wymienionych wyżej nazwiskach. Klub zakontraktował też Dawida Stachyrę, Macieja Kuciapę, Rory'ego Schleina, Kyle'a Howartha, Aarona Summersa i Lewisa Rose'a. Do tego dochodzą juniorzy: Arkadiusz Potoniec, Mateusz Rząsa, Patryk Wojdyło, Aureliusz Bieliński i Michał Curzytek. Ten ostatni w lipcu przyszłego roku skończy 16 lat i dopiero wtedy będzie mógł jeździć w lidze. W klubie już teraz mówią, że to nazwisko warto zapamiętać.

Niewykluczone, że Stal zatrudni jeszcze jakiegoś zawodnika. Trwają rozmowy z Grzegorzem Walaskiem.

ZOBACZ WIDEO Sparta Wrocław nie szkoli? Andrzej Rusko zaprzecza tej teorii

Źródło artykułu: