WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Cegielski tłumaczy zachowanie zawodników. "To strach, a nie brak profesjonalizmu"

Działacze klubów PGE Ekstraligi poskarżyli się, że kilku zawodników odesłało podpisane kontrakty za pięć dwunasta, a jeden z nich był przez 4 dni nieuchwytny. - Zawodnicy zaczęli czytać regulaminy i stali się ostrożni - tłumaczy Krzysztof Cegielski.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Zawodnicy wrocławskiej Sparty: Vaclav Milik (kask niebieski) i Maciej Janowski (kask czerwony)

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Żużlowcy zbuntowali się przeciwko nowemu regulaminowi, bo pojawiły się tam zapisy ograniczające ich swobodę. Poszerzył się też rejestr kar, z drugiej strony zmniejszyła się liczba powierzchni reklamowych. Po trwającym kilka dni proteście kluby i Ekstraliga Żużlowa wycofały się z większości nowych zapisów. Teraz ci sami działaczy wściekają się na zawodników. - Oczekują poważnego traktowania, a jak oni się zachowują - mówi nam jeden z prezesów, zdradzając, że kilka kontraktów zostało odesłanych na trzy godziny przed zamknięciem okna.

- Zawodnicy zaczęli czytać, co podpisują - tłumaczy Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, a obecnie przewodniczący stowarzyszenia zawodników "Metanol". - Wystraszyli się i to nie tylko z powodu regulaminu, ale i też z tego, co działo się wokół Maxa Fricke (Australijczyk zawarł umowę, która wiązała mu ręce i dopiero w ostatnim dniu okna odszedł z ROW-u Rybnik do Betardu Sparty Wrocław - przyp. red.).

- Stu pięćdziesięciu zawodników otrzymało informację, że bunt zakończony, że ustalenia zostały przyjęte, ale i tak wielu z nich nie wierzyło - komentuje dalej Cegielski. - Dzwonili do mnie i pytali, czy naprawdę sytuacja wróciła do normy, czy mogą już podpisywać kontrakty. Myślę więc sobie, że to odsyłanie umów za pięć dwunasta wynikało z dmuchania na zimne.

Warto wspomnieć, że prezesi jako przykład braku profesjonalizmu zawodników podawali też fakt, że zawodnicy w momencie podpisywania kontraktów nie mieli założonych klubowych koszulek, choć grozi za to kara. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia Piotra Pawlickiego i Macieja Janowskiego bez koszulek Fogo Unii Leszno i Sparty. Co na to Cegielski?

- Myślę, że tu wina leży po obu stronach. Przecież klub też mógł zadbać o to, żeby na zdjęciu wrzucanym do sieci zawodnik był sfotografowany w klubowej koszulce. Poza wszystkim warto zadać pytanie, czy wymaganie od żużlowca podpisującego umowę ubierania koszulki jest zasadne - kończy Cegielski.

ZOBACZ WIDEO Nowe pomysły na walkę z dopingiem w sporcie żużlowymKUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy tłumaczenia Cegielskiego cię przekonały?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Cegła masz słuszność .W całej rozciągłości tematu. W jakim dyscyplinie sportowej co roku zmienia się regulamin .Gdyż sobie prezesi tego życzą. Jeżeli coś się chce poprawić należy obopólnej zgody wszystkich zainteresowanych . Wcale się nie dziwię tego co zrobili Zawodnicy. Cały czas siedzieli cicho wreszcie miara się przebrała i powiedzieli dosyć, Temat podpisywania kontraktów .Kto jest zobligowany do dostarczenia koszulek z lego . Zawodnik mając taką koszulę za pewno na 5 min by założył. Kto jest temu winien .Prezesi klubów. Zawodnik składając podpis za pięć dwunasta ,jak widać nie wierzy już prezesom .Dmucha na zimne.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Cysio 0
  Specjalnie się nie dziwię zawodnikom. Po tym co odstawiło rok temu Leszno kontraktując na koniec z zaskoczenia Dzika, sam na ich miejscu składałbym podpis za 5 dwunasta.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pewni na beton 0
  Cegielski! Zaczynasz przebijać:redaktora:!!!!!!!!!!!!!!!!! Zdrowia życzę! ,i tym się zajmij człowieku a nie rozdrabniasz się i wystawiasz na pośmiewisko!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×