WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Cegielski tłumaczy zachowanie zawodników. "To strach, a nie brak profesjonalizmu"

Działacze klubów PGE Ekstraligi poskarżyli się, że kilku zawodników odesłało podpisane kontrakty za pięć dwunasta, a jeden z nich był przez 4 dni nieuchwytny. - Zawodnicy zaczęli czytać regulaminy i stali się ostrożni - tłumaczy Krzysztof Cegielski.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Zawodnicy wrocławskiej Sparty: Vaclav Milik (kask niebieski) i Maciej Janowski (kask czerwony)

Żużlowcy zbuntowali się przeciwko nowemu regulaminowi, bo pojawiły się tam zapisy ograniczające ich swobodę. Poszerzył się też rejestr kar, z drugiej strony zmniejszyła się liczba powierzchni reklamowych. Po trwającym kilka dni proteście kluby i Ekstraliga Żużlowa wycofały się z większości nowych zapisów. Teraz ci sami działaczy wściekają się na zawodników. - Oczekują poważnego traktowania, a jak oni się zachowują - mówi nam jeden z prezesów, zdradzając, że kilka kontraktów zostało odesłanych na trzy godziny przed zamknięciem okna.

- Zawodnicy zaczęli czytać, co podpisują - tłumaczy Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, a obecnie przewodniczący stowarzyszenia zawodników "Metanol". - Wystraszyli się i to nie tylko z powodu regulaminu, ale i też z tego, co działo się wokół Maxa Fricke (Australijczyk zawarł umowę, która wiązała mu ręce i dopiero w ostatnim dniu okna odszedł z ROW-u Rybnik do Betardu Sparty Wrocław - przyp. red.).

- Stu pięćdziesięciu zawodników otrzymało informację, że bunt zakończony, że ustalenia zostały przyjęte, ale i tak wielu z nich nie wierzyło - komentuje dalej Cegielski. - Dzwonili do mnie i pytali, czy naprawdę sytuacja wróciła do normy, czy mogą już podpisywać kontrakty. Myślę więc sobie, że to odsyłanie umów za pięć dwunasta wynikało z dmuchania na zimne.

Warto wspomnieć, że prezesi jako przykład braku profesjonalizmu zawodników podawali też fakt, że zawodnicy w momencie podpisywania kontraktów nie mieli założonych klubowych koszulek, choć grozi za to kara. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia Piotra Pawlickiego i Macieja Janowskiego bez koszulek Fogo Unii Leszno i Sparty. Co na to Cegielski?

- Myślę, że tu wina leży po obu stronach. Przecież klub też mógł zadbać o to, żeby na zdjęciu wrzucanym do sieci zawodnik był sfotografowany w klubowej koszulce. Poza wszystkim warto zadać pytanie, czy wymaganie od żużlowca podpisującego umowę ubierania koszulki jest zasadne - kończy Cegielski.

ZOBACZ WIDEO Nowe pomysły na walkę z dopingiem w sporcie żużlowymPolecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy tłumaczenia Cegielskiego cię przekonały?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Cegła masz słuszność .W całej rozciągłości tematu. W jakim dyscyplinie sportowej co roku zmienia się regulamin .Gdyż sobie prezesi tego życzą. Jeżeli coś się chce poprawić należy obopólnej zgody wszystkich zainteresowanych . Wcale się nie dziwię tego co zrobili Zawodnicy. Cały czas siedzieli cicho wreszcie miara się przebrała i powiedzieli dosyć, Temat podpisywania kontraktów .Kto jest zobligowany do dostarczenia koszulek z lego . Zawodnik mając taką koszulę za pewno na 5 min by założył. Kto jest temu winien .Prezesi klubów. Zawodnik składając podpis za pięć dwunasta ,jak widać nie wierzy już prezesom .Dmucha na zimne.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Cysio 0
  Specjalnie się nie dziwię zawodnikom. Po tym co odstawiło rok temu Leszno kontraktując na koniec z zaskoczenia Dzika, sam na ich miejscu składałbym podpis za 5 dwunasta.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pewni na beton 0
  Cegielski! Zaczynasz przebijać:redaktora:!!!!!!!!!!!!!!!!! Zdrowia życzę! ,i tym się zajmij człowieku a nie rozdrabniasz się i wystawiasz na pośmiewisko!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)