KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zaufali mu Dudek i Zengota. Teraz zajmie się juniorami Falubazu

Radosław Walczak, który od lat szkoli zielonogórskich akrobatów, zajmie się przygotowaniem juniorów Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra do przyszłego sezonu. Dla trenera nie jest to pierwszy kontakt z żużlowcami.
Dawid Borek
Dawid Borek
ROW - Falubaz Patryk Dudek i Max Fricke WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Falubaz. Patryk Dudek i Max Fricke

W poniedziałek młodzieżowcy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra rozpoczęli przygotowania ogólnorozwojowe pod kątem przyszłego sezonu. Nad całością treningów będzie czuwał Radosław Walczak. - Plan jest ambitny. Mam nadzieję, że zrealizujemy go w 100 procentach. Przed nami 12 tygodni pracy, w tym osiem dni zgrupowania sportowego. Myślę, że efekt będzie odczuwalny. Powinien przyjść w okolicach końca marca, a w kwietniu, po złapaniu świeżości, praca będzie procentowała na torze - przyznał w rozmowie z Falubaz.com trener związany od lat z zielonogórskimi akrobatami.

Juniorów Ekantor.pl Falubazu podczas najbliższego okresu czeka sporo pracy - w planie jest aż sześć aktywności w tygodniu. Młodzieżowcy będą uczestniczyć w zajęciach biegowych, akrobatycznych, siłowych czy zespołowych. Nie zabraknie również treningów na basenie. - Chciałbym przestrzec przed hurraoptymizmem, bo plan jest bardzo skrupulatnie zrobiony i będziemy na pewno starać się, aby wykonywać go zgodnie z założeniami, ale trzeba sobie powiedzieć, że szkolenie sportowe jest długofalowym procesem. Jeśli rozpoczynamy coś w tym roku, to nie może być tak, że po trzech miesiącach oczekujemy cudów i wielkich wyników. W dłuższej perspektywie jesteśmy w stanie podnieść poziom sportowy i motoryczny do takiego stopnia, by juniorzy spokojnie nawiązywali walkę ze starszymi zawodnikami - skomentował.

Radosław Walczak od lat szkoli nie tylko zielonogórskich akrobatów, ale także żużlowców. Zaufali mu Patryk Dudek i Grzegorz Zengota. Teraz przyszedł czas na juniorów Ekantor.pl Falubazu. - Ich zajęcia nieco się różnią. Patryk i Grzegorz pracują ze mną już od kilku lat, w związku z czym poziom motoryki i sprawności ruchowej, nawet w sensie przygotowania wydolnościowego, jest inny. Oni mają całkowicie inaczej ułożony plan treningowy. Dudek i Zengota trzy razy w tygodniu trenują dwa razy dziennie, w pozostałe dni mają jedne zajęcia. Akcenty treningowe są rozłożone inaczej, choć w pewnym momencie spotkają się z młodymi zawodnikami - wytłumaczył Radosław Walczak.

Czy efekty intensywnych treningów juniorów Falubazu będą widoczne już w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Falubaz.com
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×