IM Australii: Max Fricke i Brady Kurtz w pogoni za Rohanem Tungatem

Rohan Tungate, po pierwszym turnieju w Kurri Kurri, przewodzi klasyfikacji indywidualnych mistrzostw Australii. W środę żużlowcy rywalizować będą w, oddalonej o około 210 kilometrów na północ od Melbourne, Underze.

Dawid Cysarz
Rohan Tungate w walce z Jakubem Jamrogiem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Rohan Tungate w walce z Jakubem Jamrogiem
Undera Park Speedway od wielu lat jest areną zmagań najlepszych australijskich żużlowców. Samą miejscowość zamieszkuje niewiele ponad 500 osób.

W poprzedniej edycji mistrzostw na 320-metrowym torze najlepszy okazał się Justin Sedgmen, którego zabraknie w środowym turnieju. Zawodnik Speedway Wandy Kraków zmaga się z kontuzją obojczyka i na tor powróci na dwie ostatnie rundy.

Spośród uczestników finałów występy w Underze najlepiej wspomina Sam Masters. Obrońca mistrzowskiego tytułu w ostatnich trzech latach trzy razy brał udział w wielkim finale, a w 2015 roku stanął na najwyższym stopniu podium.

Dobrze w Underze radzi sobie także Max Fricke, który po finale w Kurri Kurri jest drugi. Były mistrz świata juniorów w 2015 był drugi, a w poprzednim sezonie trzeci. Przed rokiem właśnie na torze w Underze szansę na medal stracił Rohan Tungate. Aktualny lider klasyfikacji generalnej zdobył zaledwie sześć punktów. Jeśli marzy o mistrzostwie, to tym razem nie może sobie pozwolić na taką wpadkę.

W środę straty do Tungate'a spróbują zniwelować także Brady Kurtz i Jack Holder. Zawodnik Fogo Unii Leszno może mówić o pechu, bowiem wygrał cztery wyścigi rundy zasadniczej, jako jedyny pokonał późniejszego triumfatora, ale w jednym z biegów zanotował defekt motocykla. Natomiast w finale upadł na tor i został wykluczony z powtórki.

Największą niespodzianką sobotniej rywalizacji w Kurri Kurri był Josh Pickering. Młody żużlowiec zajął w nim drugie miejsce, choć przed zawodami niewielu kibiców stawiało, że może on awansować nawet do finału.