KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Po co żużlowcom treningi akrobatyczne? Dają więcej, niż może się wydawać

Grzegorz Zengota i Patryk Dudek już od kilku lat przygotowują się do sezonu pod okiem trenera zielonogórskich akrobatów Radosława Walczaka. Treningi akrobatyczne dają żużlowcom więcej, niż może się wydawać.
Dawid Borek
Dawid Borek
Grzegorz Zengota Materiały prasowe / falubaz.com / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota

Oprócz treningów z Grzegorzem Zengotą i Patrykiem Dudkiem, Radosław Walczak od obecnego okresu przygotowawczego zajmuje się także juniorami Falubazu Zielona Góra. Dudek, Zengota, zielonogórscy młodzieżowcy, a także Kacper Gomólski i Adam Skórnicki, w środę wrócili z obozu kondycyjnego z Białki Tatrzańskiej, gdzie trenowali wspólnie z zielonogórskimi akrobatami.

Choć na pierwszy rzut zajęcia akrobatyczne nie kojarzą się z żużlem, to taki typ przygotowań jest dla żużlowców bardzo przydatny. - Podczas takich zajęć ciężko ukierunkować się tylko na żużel. Na torze jeździmy tylko w lewo i nasz ruch jest mało symetryczny. My natomiast musimy być ogólnie mocno rozwinięci. W tym wypadku akrobatyka dosyć dobrze się sprawdza. Rozwijamy koordynację ruchową, szybkość czy gibkość. Dodatkowo ćwiczyć możemy różnego rodzaju skoki z wysokości. Uważam, że te elementy mogę na co dzień śmiało wykorzystywać podczas jazdy na żużlu. Do tego dochodzi praca na wydolnością i ogólną kondycją. To wszystko trenujemy wspólnie z Radkiem Walczakiem od kilku sezonów. Muszę przyznać, że od momentu rozpoczęcia tej współpracy nie mam problemu z bólem rąk podczas jazdy czy ogólną kondycją - przyznał Zengota w rozmowie z Falubaz.com.

29-latek ma już za sobą kilka tygodni przygotowań, jednak na ten moment jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na ocenę jego formy. - Za nami pierwszy trudny etap przygotowań. Teraz obciążenia będą mniejsze, aż do momentu kiedy pracować będziemy na samą szybkością. Przede mną jeszcze dwa obozy zimowe i treningi w Radkiem Walczakiem. Teraz jakiekolwiek ocenianie formy mija się z celem. Ja też w tym roku wprowadziłem kilka drobnych zmian do przygotowań, ale mam nadzieję, że przyniosą one spodziewany efekt w startach na torach żużlowych - skomentował Zengota.

Oprócz obozów z Falubazem Zielona Góra i reprezentacją Polski, wychowanek zielonogórskiego klubu planuje też wyjazd na motocross do Hiszpanii.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"

Czy żużlowcy chętniej powinni decydować się na treningi akrobatyczne w okresie przygotowawczym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Falubaz.com
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×