WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Start Gniezno będzie spółką akcyjną! W Gnieźnie marzą o medalach

Wiele pozytywnych informacji płynie z klubu działającego przy Wrzesińskiej 25. GTM Start przekształci się jeszcze w tym roku w spółkę akcyjną!
Natalia Zawodna
Natalia Zawodna
/ Rafael Wojciechowski ma dalekosiężne plany dotyczące działalności klubu z Grodu Lecha

Powołanie spółki akcyjnej to inicjatywa działaczy skupionych wokół GTM Start Gniezno. Spółka prawa handlowego to przede wszystkim jasne i przejrzyste zasady funkcjonowania klubu. Projekt realizowany będzie pod koniec trwającego roku, po zakończeniu rozgrywek ligowych. - Planujemy taką akcję. Obecnie jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego na etapie, na którym rozmawiamy z osobami, które mogłyby w taki projekcie uczestniczyć. Myślę, że przedstawienie Grupy Finansowej Aforti Holding jako naszego sponsora strategicznego i poznawanie się w trakcie nadchodzącego sezonu będzie odpowiednim momentem do rozpoczęcia realizacji planów zmierzających do utworzenia spółki akcyjnej. Urzeczywistnić zamiary chcemy pod koniec sezonu 2018, tak, abyśmy mogli wystartować z nią od następnego roku - przyznał Rafael Wojciechowski.

Na tą chwilę nie są znane szczegóły, np. co do podziału udziałów w planowanej spółce, czy i w jakiej ilości trafią one do Stowarzyszenia. Rozważanych jest kilka wariantów. - Scenariuszy może być wiele. Na tym etapie nie wiem w jakim zakresie to się odbędzie. Rozważymy czy to będzie przejęcie całości prowadzenia przez spółkę akcyjną klubu czy np. spółka nie zajmie się tylko sprzedażą gadżetów. Miałoby to wtedy na celu zgromadzenie odpowiedniego kapitału do zainwestowania następnie w coś, co dla stowarzyszenia jest prawie poza zasięgiem, ponieważ brakuje odpowiednich środków. Zebrane w ten sposób pieniądze mogłyby trafić do stowarzyszenia i być wykorzystane na działalność w stricte sportowy z klubem - dodaje sternik Startu.

Założenie spółki wymaga pozyskania udziałowców. - Nie martwię się tym. Myślę, że wiele firm byłoby zainteresowanych taką współpracą z klubem choćby od zaraz. Na razie nie dyskutujemy z naszymi partnerami o szczegółach aktywności spółki, ale zostali oni poinformowani o takich zamiarach klubu - zdradza menadżer czerwono-czarnych.

Planowane powołanie spółki akcyjnej to krok w kierunku profesjonalizacji klubu.- Nie ukrywam, że nasze plany na najbliższe lata są takie żeby z powrotem zbudować solidne fundamenty pod to, aby klub mógł zgromadzić odpowiedni budżet i awansować do ekstraligi, a do tego nieodzowna jest spółka akcyjna. Profesjonalizacja klubu związana jest także z tym, że budujemy markę wraz z naszymi sponsorami i partnerami. Chcemy w przyszłości być gotowym na to, aby awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdradzę nawet, że marzy mi się, aby walczyć o medale w tej Ekstralidze - kończy Wojciechowski.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja

Jak oceniasz ostatnie działania działaczy z pierwszej stolicy Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (25):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • PRZEM 312 0
  Twoja była bardzo bogata w wiedzę Ale nie z tej bajki
  eddy cienka ta twoja argumentacja , tak jak ty sam..I na tym koncze dyskusje .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stoper 2 0
  Jest tylko jedne słuszne miejsce dla Startu ..................u komornika
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stoper 2 0
  Marzą o medalach i na marzeniach pozostanie , Gniezno to mistrz w ilości bankructw i tez tak zostanie. Beznadzieja i gadanie jak to ma być a nigdy nie jest.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×