WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiana prezesa w klubie, który wychował Zmarzlika

27 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze klubu GUKS Speedway Wawrów. Podczas tego spotkania wybrane zostały nowe władze jednej z najlepiej prosperujących w Polsce ekip miniżużla.
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Materiały prasowe / Andrzej Korzybski / Na zdjęciu: rywalizacja miniżużlowców

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przez prawie dekadę miejsce w zarządzie zajmował Jarosław Kopiec. U progu sezonu 2018 postanowił oddać pałeczkę innym i nie ubiegał się o fotel prezesa. Dwukrotnie odmówił prośbom o pozostanie na stanowisku. Ostatecznie jednak przyznano mu tytuł honorowego prezesa JUST FUN GUKS Speedway Wawrów. Na zebraniu klubu, który wychował takich zawodników jak Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Paweł Hlib czy całą obecną młodzież Cash Broker Stali Gorzów, stawiło się 14 z 22 członków.

- Jestem w miniżużlu 11 lat. W zarządzie od 10 lat z krótką przerwą. Czas na mnie. Kiedyś ktoś mnie będzie oceniać, co zrobiłem źle, a co dobrze. Klub zostawiam bez długów. Dotacje są rozliczone. Życzę nowym kandydatom, aby działali. Żadnych przeszkód w postaci papierkowej czy finansowej nie ma. Jak będzie trzeba, to pomogę - zadeklarował Kopiec.

Wraz z nim zarząd opuścili wiceprezes Dariusz Waldman oraz członkowie: Maciej Fajfer, Krzysztof Orzeł i Bartosz Woźniak. Na ich miejsce zgłoszono siedmiu kandydatów. Piątka z największą liczbą utworzyła nowe władze, które na nowego prezesa wybrały Roberta Andrzejczaka (10 głosów). Wiceprezesem została Milena Gręda (7 głosów), a członkami Barbara Woźniak (14 głosów), Leszek Krok (13 głosów) i Jacek Teska (12 głosów).

- Mam duże doświadczenie w żużlu, bo przez pięć lat byłem sponsorem Adriana Cyfera, któremu pomagałem, ile tylko mogłem. Zza granicy przywoziłem go nawet na zawody. Życzę naszym młodym adeptom, żeby dostali się do dużego żużla i robili wyniki dla nas, Stali i Gorzowa. Będziemy prosić byłego prezesa o pomoc w niektórych sprawach. To jest człowiek, który przeżył trochę w żużlu i miniżużlu, więc ma kontakty z dorosłym speedwayem, PZM-otem, a to bardzo dużo - przyznał Robert Andrzejczak.

Podczas spotkania podsumowano też ostatnie dwa lata działalności klubu (m.in. złoto PPPK i wicemistrzostwo IMP Wojciecha Fajfera oraz III miejsce w DMP w 2017, a także I miejsce Bartosza Lewandowskiego w klasie 50ccm) i przekazano, że firma JUST FUN kolejny rok będzie sponsorem tytularnym. Wyjaśniono też sprawę dotacji. GUKS Wawrów nie pojawił się na miejskiej liście dotacji na sport dzieci i młodzieży, przez co mówiło się o stracie 20 tysięcy złotych. Będzie ubiegać się jednak o tzw. "małe granty", dające tę samą kwotę. Na 1 maja tradycyjnie planowany jest turniej Unijne Talenty Europy, który prawdopodobnie będzie połączony z Pucharem Prezesa JUST FUN. Impreza odbędzie się, o ile nie zostanie przełożony zaplanowany na 1 kwietnia Memoriał Edwarda Jancarza, dla którego początek maja jest terminem rezerwowym.

W zbliżającym się sezonie w klubie z Wawrowa trenować będzie 18 miniżużlowców. Jacek Fajfer, Wojciech Fajfer, Kacper Teska mają już licencję na klasę 80-125 ccm. Wkrótce dołączą do nich Bartosz Lewandowski, Denis Andrzejczak i Mikołaj Krok. Będą też inni, którzy już jeżdżą na motocyklach o większej pojemności, ale też kilku młodszych, uczestników zawodników w klasie 50ccm. Ci adepci to: Jakub Lewandowski, Dominik Woźniak, Krystian Gręda, Maksymilian Kostera, Aleksander Kuczyński, Alan Tokarski, Mateusz Mierzejewski, Kevin Nycz, Kacper Woźniak i Filip Bęczkowski.

ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC Girls

Czy drużyna JUST FUN GUKS Speedway Wawrów zdominuje polski miniżużel w sezonie 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  "Zmiana prezesa w klubie, który wychował Zmarzlika" - tytuł jak w Sportowych Faktach...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • LordVader 0
  Są, np. Dominik, Mateusz, Jakub, czytać nie umiesz?
  Korab Makomaski Alan, Denis, Kevin czy nie ma Polskich imion?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Docent 0
  Pewnie są inne imiona, ale na pewno nie "Polskie"... tylko polskie...!
  Korab Makomaski Alan, Denis, Kevin czy nie ma Polskich imion?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×