WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

SEC: w sobotę poznamy uczestników Challenge. Polacy powalczą o awans (zapowiedź)

Debreczyn, Gorican i Pardubice - w tych miastach odbędą się w sobotę trzy rundy eliminacyjne indywidualnych mistrzostw Europy. O awans miało powalczyć czterech reprezentantów Polski
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Unia - Stal. Na prowadzeniu Janusz Kołodziej

W piątek w Bałakowie poznaliśmy pierwszych trzech finalistów eliminacji. Na podium rosyjskiego turnieju znaleźli się Ilja Czałow, Krystian Pieszczek i Andriej Kudriaszow. Czwarte miejsce w finale zajął Szymon Woźniak i musi on czekać na ewentualne przyznanie dzikiej karty. 

W sobotę do tego grona będą mieli  okazję dołączyć kolejni polscy żużlowcy. Nie jest pewne, ilu Polaków ostatecznie przystąpi do rywalizacji, bowiem w Debreczynie miał wystartować Janusz Kołodziej. Zawodnik Fogo Unii Leszno poobijał się jednak mocno podczas piątkowego meczu ligowego i jego występ jest wykluczony. Nie wiadomo, kto go zastąpi. Na węgierskim torze wystąpią m.in. Mikkel Michelsen, Jacob Thorssell, Peter Kildemand czy Nicolai Klindt

W Gorican wystąpią Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski. Na liście startowej imprezy trudno znaleźć zawodników wyżej notowanych od Polaków. Gospodarze liczą na dobrą dyspozycję Juricy Pavlica.

Wydaje się, że najtrudniej wskazać faworytów rywalizacji w Pardubicach. Polskę w tych zawodach będzie reprezentował Piotr Protasiewicz. Na liście startowej turnieju znajduje się inny ekstraligowiec - Antonio Lindbaeck. W walce o miejsce w czołówce powinni liczyć się również Czech Eduard Krcmar, Francuz David Bellego, Fin Timo Lahti, Duńczycy Hans Andersen i Anders Thomsen oraz Niemcy Kevin Woelbert i Kai Huckenbeck.

ZOBACZ WIDEO Motocykl żużlowy podczas meczu

Awans do turnieju Challenge, który rozegrany zostanie już 5 maja we włoskim Terenzano, uzyska jedynie czołowa trójka z każdych zawodów. Eliminacje rozgrywane są według systemu znanego z finałów. O kolejności decyduje wyścig finałowy, w którym startują dwaj czołowi zawodnicy rundy zasadniczej oraz dwóch najlepszych uczestników barażu (żużlowcy z miejsc 3-6). 

Debreczyn (28 kwietnia):
1. Mikkel Michelsen (Dania)
2. Renat Gafurow (Rosja)
3. Jozsef Tabaka (Węgry)
4. Josef Franc (Czechy)
5. Valentin Grobauer (Niemcy)
6. Jacob Thorssell (Szwecja)
7. Roland Benko (Węgry)
8. Peter Kildemand (Dania)
9. Marat Gatiatow (Rosja)
10. Janusz Kołodziej (Polska)
11. Gabriel Comanescu (Rumunia)
12. Stanisław Melnyczuk (Ukraina)
13. Wadim Tarsienko (Rosja)
14. John Bernard (Francja)
15. Nicolai Klindt (Dania)
16. Oliver Berntzon (Szwecja)

R1. Norbert Magosi (Węgry)
R2. Mark Barany (Węgry)

Początek zawodów: godz. 14:00

Sędzia: Susanne Neuhauser (Austria)
Prezydent Jury: Matti Poysa (Łotwa)

Dane toru:
Długość: 402 m
Szerokość na prostych: 10,3 m
Szerokość na łukach: 16,2 m

Gorican (28 kwietnia):
1. Mike Jacopetti (Austria)
2. Nick Skorja (Słowenia)
3. Michele Paco Castagna (Włochy)
4. Erik Riss (Niemcy)
5. Matic Ivacic (Słowenia)
6. Kacper Woryna (Polska)
7. Andreas Lyager (Dania)
8. Kjastas Puodżuks (Łotwa)
9. Władimir Borodulin (Rosja)
10. Andriej Karpow (Ukraina)
11. Krzysztof Buczkowski (Polska)
12. Tomas Jonasson (Szwecja)
13. Daniele Tessari (Włochy)
14. Jurica Pavlic (Chorwacja)
15. Aleksandr Łoktajew (Ukraina)
16. Denis Gizatullin (Rosja)

R1. Jan Pintar (Słowenia)
R2. Dennis Fazekas (Węgry)

Początek zawodów: godz. 19:15

Sędzia: Wojciech Grodzki
Prezydent Jury: Greg Arnsek (Słowenia)

Dane toru:
Długość: 305 m
Szerokość na prostych: 12,8 m
Szerokość na łukach: 15,8 m

Pardubice (28 kwietnia):
1. Adam Ellis (Wielka Brytania)
2. Eduard Krcmar (Czechy)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
4. David Bellego (Francja)
5. Piotr Protasiewicz (Polska)
6. Timo Lahti (Finlandia)
7. Kevin Woelbert (Niemcy)
8. Anders Thomsen (Dania)
9. Glenn Moi (Norwegia)
10. Dmitri Berge (Francja)
11. Zdenek Simota (Czechy)
12. Hans Andersen (Dania)
13. Robert Lambert (Wielka Brytania)
14. Kai Huckenbeck (Niemcy)
15. Andriej Kobrin (Ukraina)
16. Lasse Frederiksen (Norwegia)

R1. Hynek Stichauer (Czechy)
R2. Patrik Mikel (Czechy)

Początek zawodów: godz. 14:15

Sędzia: Krister Gardell (Szwecja)
Prezydent Jury: Aleksandr Latosiński (Ukraina)

Dane toru:
Długość: 391 m
Szerokość na prostych: 15 m
Szerokość na łukach: 21 m

Ilu Polaków wywalczy awans z sobotnich eliminacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • sympatyk żu-żla 0
    Taki jest sport od podszewki .Nie kiedy nie idzie nic zaplanować.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • PawulonŁódź 0
    Zycze powodzenia w eliminacjach naszym rodakom. Do boju po awans do Challenge'u
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×