Uczestnicy Grand Prix Europy w Lesznie: Andreas Jonsson

9 maja o godz. 19:00 w Lesznie rozpocznie się druga runda IMŚ - Grand Prix Europy. Jednym z dwójki reprezentantów Szwecji w tych zawodach będzie Andreas Jonsson.

Redakcja
Redakcja

Andreas Jonsson został w Szwecji okrzyknięty następcą Tonyego Rickardssona, ale jak na razie nie zbliżył się jeszcze do sukcesów swojego rodaka. Dwa tygodnie temu w Pradze Jonsson zdobył 11 punktów, kończąc udział w turnieju w półfinale. Właśnie na tym etapie zawodów "AJ" najczęściej odpadał w ubiegłorocznym cyklu. Dało mu to ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy sezon w GP Jonsson miał w 2006 roku, kiedy to zajął czwartą pozycję w "generalce". Rok później Szwed wygrał aż dwa turnieje Grand Prix, ale ostatecznie był dopiero 10., gdyż przez cały sezon zmagał się z różnymi urazami.