Niemki garną się do uprawiania żużla. Sześć z nich startowało w sobotę

Niemki coraz częściej decydują się na uprawianie żużla. W sobotę na torach w Teterow i Neustadt/Donau pojawiło się aż sześć z nich. Wszystkie startowały w kategoriach 125cc i 250cc.

Mateusz Kozanecki
Ann-Kathrin Gerdes i Michelle Koehler (fot Jesper Veldhuizen) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Ann-Kathrin Gerdes i Michelle Koehler (fot. Jesper Veldhuizen)
Na torze w Teterow odbył się turniej par Hechtpokal, w którym zawodnicy rywalizowali na motocyklach o pojemności 250cc. W obsadzie znajdowali się Filip Nizgorski i Kacper Łobodziński, ale ostatecznie nie wystąpili w turnieju.

Do rywalizacji przystąpiła za to dwójka kobiet - Michelle Koehler oraz Ann-Kathrin Gerdes. Swojego występu nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Niemki przegrały wszystkie biegi podwójnie, a na domiar złego Gerdes od trzeciej serii musiała startować osamotniona.

W Neustadt Donau natomiast rozegrany został turniej z serii ADAC Bayerncup. W każdej drużynie znalazło się sześciu zawodników, przy czym trzech z nich startuje na motocyklach o pojemności 125cc, jeden na 250cc oraz dwóch na klasycznych żużlówkach.

W tych zawodach na torze pojawiły się aż cztery kobiety. Najlepiej z nich spisała się Alexandra Schauer, która w grupie 125cc zapisała na swoim koncie 13 punktów. W tej kategorii wystartowały jeszcze Patricia Erhardt (8 pkt) oraz Sarah Fisher (6). W klasie 250cc z kolei zaprezentowała się Celina Liebmann. Finalistka ubiegłorocznych IMŚ wygrała aż trzy biegi i zdobyła łącznie 9 "oczek".

Inną zawodniczką z Niemiec, która próbuje swoich sił na żużlu jest Sindy Weber. 17-latka startuje na co dzień z czeską licencją i bierze udział w tamtejszym Pucharze Czech oraz IM do lat 21.

Dla porównania - w Polsce licencje posiadają dwie kobiety: Weronika Burlaga oraz Monika Nietyksza. Pierwsza z nich zaliczyła już debiut w oficjalnych zawodach. 19-latka wystartowała w turnieju Nice Cup w Gnieźnie.