KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

U Drabików nie ma rozwodu, ale separacja. Mogą do siebie wrócić w każdej chwili

W niedzielę nie było Sławomira Drabika w boksie syna Maksyma Drabika. Młody żużlowiec stwierdził później w nSport+, że na tę chwilę taty nie ma w jego teamie. O całkowitym rozbracie nie ma jednak mowy.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Włókniarz - Sparta Maksym Drabik na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Włókniarz - Sparta. Maksym Drabik na prowadzeniu

Od osoby, która dobrze zna relacje między ojcem i synem, słyszymy, że mamy chwilową rozłąkę. Maksym Drabik przeżywa w tej chwili okres młodzieńczego buntu, więc doszło do różnicy zdań (mała sprzeczka w rodzinie), którą tata Sławomir Drabik skwitował stwierdzeniem w rodzaju: "Radź sobie sam". Trudno powiedzieć ile potrwa separacja. Być może do pierwszego kryzysu. W przeszłości, gdy forma była nie ta, Maksym zwykle mówił: Father, ratuj (ratuj tato).

Maksym kiedyś z pewnością będzie musiał przeciąć pępowinę, bo w życiu sportowym każdego zawodnika, który jest uczniem swojego ojca, następuje taki czas, że współpraca bardziej jest balastem, niż pomocą. Jednak u młodego Drabika ten czas jeszcze nie nadszedł. W tej chwili ojciec jest jego największym kapitałem. Zresztą wystarczy spojrzeć, jaką estymą cieszy się Sławomir w środowisku. Na zawodach indywidualnych często podchodzą do niego zawodnicy, nawet ci z topu, by zapytać, jakie przełożenia by im doradził. Dla Maksyma, który wciąż jest na dorobku, taka pomoc jest nieoceniona.

Brak Sławomira na meczu w Częstochowie nie był dla Maksyma problemem, bo akurat na tym torze zna wszystkie ścieżki. Tam się wychował, tam stawiał pierwsze kroki. Trochę szkoda, że zawodnik nie chciał powiedzieć więcej o rozstaniu z ojcem. Chętnie dowiedzielibyśmy się, czy mechanik Maksyma, mimo chwilowego rozwodu taty z synem, nie konsultował ze Sławomirem niektórych ruchów sprzętowych.


ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców


[urlz=https://www.canalplus.com/pl/sport/ekstraliga/]
[/urlz]
Czy Sławomir Drabik wróci do teamu syna Maksyma?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (33)
Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×