WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polonia - KSM: Pierwsze zwycięstwo Polonii. Festiwal wykluczeń gości (relacja)

Mecz pomiędzy Polonią Bydgoszcz a KSM Krosno zapowiadał się niezwykle interesująco, jednak tak było tylko do połowy spotkania. Od momentu absurdalnego 7. biegu zakończonym wynikiem 5:0 to gospodarze zdominowali rywali i wygrali 50:39.
Artur Babicz
Artur Babicz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Dimitri Berge

Już przed sezonem można było się spodziewać, że oba zespoły nie należą do faworytów 2. Ligi Żużlowej. Jednak chyba mało kto spodziewał się, że dopiero w 6. kolejce w meczu pomiędzy sobą oba zespoły zagrają o pierwsze punkty w lidze. Spotkanie zapowiadało się szczególnie interesująco, ponieważ na kilka godzin przed jego rozpoczęciem opinia publiczna dowiedziała się, że w miejsce Oskara Ajtnera-Golloba  pojedzie Słoweniec Matic Ivacic. Ten jednak nie zawiódł i to Polonia sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Sam początek wskazywał, że brak Ajtnera-Golloba może być gwoździem do trumny dla gospodarzy. Jego zmiennik ze Słowenii zaliczył taśmę w inauguracyjnym biegu, a zastępujący go Tomasz Orwat nie był w stanie nawiązać walki z silną parą gości. Jednakże prowadzenie gości nie trwało długo.

Już w 3. biegu Polonia doprowadziła do remisu i mecz był wyrównany aż do 7. biegu, w którym miała miejsce kuriozalna sytuacja. Pierwsze podejście do startu zakończyło się fiaskiem z powodu nierównego startu, a ostrzeżenie dostał Ilja Czałow. W powtórce wykluczony został junior gości, Kamil Kiełbasa, za przekroczenie czasu 2 minut. Gdy wydawało się, że w końcu uda się rozegrać 7. bieg... to po raz kolejny został on przerwany z powodu nierównego startu, a drugie już ostrzeżenie dostał Czałow. W efekcie upomnienia od sędziego, Rosjanin został wykluczony i wydawało się, że to będzie łatwe 5:0 dla gospodarzy. Jednak i tutaj był problem. W powtórce tego biegu pewnie po zwycięstwo pojechał Matic Ivacic, jednakże Dimitri Berge jechał na zdefektowanym motocyklu od połowy trzeciego okrążenia. Francuzowi ostatecznie udało się dojechać i sięgnął po 2 punkty.

Niewątpliwie był to przełomowy moment w tym spotkaniu, ponieważ w szeregi gości wdarło się dużo nerwów. Było to o tyle niekorzystne, że w niedzielnym spotkaniu bardzo długo na starcie trzymał sędzia Grzegorz Sokołowski. Spowodowało to, że kolejne biegi były przerywane z powodu nierównego startu, a żużlowcy KSM Krosno dostawali kolejne ostrzeżenia, a w dalszej konsekwencji wykluczenia.

To właśnie duża liczba wykluczeń (aż 6!) oraz defekt spowodowały, że w aż sześciu biegach drużyna KSM meldowała się na mecie w jednoosobowym (lub zerowym) składzie. Natomiast personalnie można zwrócić uwagę na bardzo słaby debiut Kennetha Hansena, który zdobył zaledwie punkt i w żadnym z biegów nie pokonał rywala.

Nie można jednak powiedzieć, że wygrana Polonii Bydgoszcz to wyłącznie zasługa fatalnej dyspozycji krośnian. Po raz kolejny w tym sezonie bardzo dobrze spisał się Dimitri Berge (10 punktów + bonus), a kroku dotrzymywali mu wałczeni Rene Bach oraz Damian Adamczak (obaj zdobyli po 11 punktów).

Punktacja:

Polonia Bydgoszcz - 50 pkt.
9. Dimitri Berge - 10+1 (1,2,3,3,1*)
10. Matic Ivacic - 4 (t,3,1,0)
11. Michał Piosicki - 6+1 (2*,d,1,3,0)
12. Rene Bach - 11 (3,2,3,1,2)
13. Damian Adamczak - 11 (2,3,2,2,2)
14. Tomasz Orwat - 5+1 (0,2,1,2*)
15. Mateusz Jagła - 3+1 (1,1*,1)

KSM Krosno - 39 pkt.
1. Mariusz Puszakowski - 8+1 (2*,3,3,w,-)
2. Patrick Hansen - 11 (3,1,w,1,3,3)
3. Stanisław Burza - 9 (0,2,2,3,2,0)
4. Kenneth Hansen - 1 (1,0,d,-)
5. Ilja Czałow - 6 (3,w,2,w,1)
6. Kamil Kiełbasa - 4 (3,w,0,1)
7. Konrad Stec - 0 (t,0,-)

Bieg po biegu:
1. (64,34) Hansen, Puszakowski, Berge, Orwat - 1:5 - (1:5)
2. (64,52) Kiełbasa, Orwat, Jagła, Stec (t) - 3:3 - (4:8)
3. (63,79) Bach, Piosicki, Hansen, Burza - 5:1 - (9:9)
4. (63,52) Czałow, Adamczak, Jagła, Stec - 3:3 - (12:12)
5. (64,21) Puszakowski, Bach, Hansen, Piosicki (d) - 2:4 - (14:16)
6. (63,14) Adamczak, Burza, Orwat, Hansen - 4:2 - (18:18)
7. (64,41) Ivacic, Berge, Czałow (w), Kiełbasa (w) - 5:0 - (23:18)
8. (64,02) Puszakowski, Adamczak, Jagła, Hansen (w) - 3:3 - (26:21)
9. (64,24) Berge, Burza, Ivacic, Hansen (d) - 4:2 - (30:23)
10. (64,77) Bach, Czałow, Piosicki, Kiełbasa - 4:2 - (34:25)
11. (64,85) Burza, Adamczak, Hansen, Ivacic - 2:4 - (36:29)
12. (65,99) Piosicki, Orwat, Kiełbasa, Puszakowski (w) - 5:1 - (41:30)
13. (64,49) Berge, Burza, Bach, Czałow (w) - 4:2 - (45:32)
14. (65,06) Hansen, Adamczak, Czałow, Piosicki - 2:4 - (47:36)
15. (64,91) Hansen, Bach, Berge, Burza - 3:3 - (50:39)

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyścigu


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy KSM Krosno wygra w rewanżowym spotkaniu na własnym stadionie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (120):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Davcio_BDG 0
  Prawda. Odczułem to samo będąc na tym meczu jak i na poprzednim. Mimo tego jaka jest sytuacja chcę być na każdym meczu Mojej Ukochanej Polonii.
  gregbyd Nigdzie nie napisałem, że to konkretnie tyczy się Ciebie. Jeśli chcesz, sam to oceń. Twoja sprawa. Co najwyżej uprzejmie informuję, że nie toleruję bezsensownego narzekania dla sztuki, histerii i malkontenctwa. Jest źle, jednak nie jest to powodem, żeby wszystko przedstawiać w jeszcze czarniejszych barwach, niż jest w rzeczywistości. Mamy balast, niechcianego właściciela i trzeba przyjąć to na klatę. Jesteśmy na dnie, ale jak się okazuje po dnie też można jechać. Wyobraź sobie że będąc na ostatnim meczu słyszałem ryk maszyn, czułem metanol, widziałem zawodników startujących spod taśmy i jadących potem w lewo. Na trybunach były setki kibiców, zadowolonych. Wiem, bo widziałem uśmiechy na twarzach i aplauz po wygranych wyścigach. Czuć zresztą było jedność. Pewnie był to ostatni wygrany mecz w sezonie, ale nie szkodzi. Kiedyś będzie następny. "Dopóki piłka w grze..." Ktoś ciężko i za darmo pracuje na to, abyśmy ciągle byli w grze. Ci ludzie też tu czytają. Pozdr.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Davcio_BDG 0
  To jest jak 2+2. Kretyński tok myślenia i hemeroid na avatarze.
  Penhal Kolega pewnie jest z Torunia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • gregbyd 0
  Nigdzie nie napisałem, że to konkretnie tyczy się Ciebie. Jeśli chcesz, sam to oceń. Twoja sprawa. Co najwyżej uprzejmie informuję, że nie toleruję bezsensownego narzekania dla sztuki, histerii i malkontenctwa. Jest źle, jednak nie jest to powodem, żeby wszystko przedstawiać w jeszcze czarniejszych barwach, niż jest w rzeczywistości. Mamy balast, niechcianego właściciela i trzeba przyjąć to na klatę. Jesteśmy na dnie, ale jak się okazuje po dnie też można jechać. Wyobraź sobie że będąc na ostatnim meczu słyszałem ryk maszyn, czułem metanol, widziałem zawodników startujących spod taśmy i jadących potem w lewo. Na trybunach były setki kibiców, zadowolonych. Wiem, bo widziałem uśmiechy na twarzach i aplauz po wygranych wyścigach. Czuć zresztą było jedność. Pewnie był to ostatni wygrany mecz w sezonie, ale nie szkodzi. Kiedyś będzie następny. "Dopóki piłka w grze..." Ktoś ciężko i za darmo pracuje na to, abyśmy ciągle byli w grze. Ci ludzie też tu czytają. Pozdr.
  slaw... Nie zgadzam się natomiast, żeby chwytać się każdej okazji, aby klubowi dokopać. Bez przemyślenia, przyjmowania argumentów. Dla satysfakcji? Aby komuś zaimponować? ______________ Tego tez nie rozumiem, jak to sie ma do mnie i moich pogladow?Wychodzi na to,ze kompletnie sie nie rozumiemy,szkoda.pzdr.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (117)
Pokaż więcej komentarzy (120)
Pokaż więcej komentarzy (120)
Pokaż więcej komentarzy (120)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×