Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Motor sonduje Łagutę. Klub Nice 1.LŻ chyba szykuje się do skoku na PGE Ekstraligę

Grigorij Łaguta na celowniku Speed Car Motoru. Jeden z ważnych działaczy lubelskiego klubu dzwonił do Rosjanina, żeby zapytać go o plany na sezon 2019. Łaguta obecnie odbywa karę zawieszenia za doping, ale od maja 2019 będzie mógł startować.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Krzysztof Mrozek i Grigorij Łaguta WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek i Grigorij Łaguta

- Jakie masz plany na przyszły rok - takie pytanie usłyszał Grigorij Łaguta od Jakuba Kępy, jednego z lubelskich działaczy. Nie znamy odpowiedzi, ale Rosjanin poprosił o przesłanie oferty na maila. Co więcej, poinformował o propozycji prezesa ROW-u Rybnik. - To prawda. Wiemy, że pan Kępa dzwonił do Griszy z ofertą - przyznaje Krzysztof Mrozek.

Sondowanie Łaguty oznacza ni mniej, ni więcej, że Speed Car Motor Lublin coraz poważniej myśli o PGE Ekstralidze. Kilka dni temu ujawniliśmy o staraniach lublinian o wypożyczenie Andrieja Kudriaszowa z forBET Włókniarza Częstochowa. Jego zakup miałby pomóc w walce o awans. Łaguta to już jednak melodia przyszłości i poważniejszy kaliber. Inna sprawa, że ciężko będzie Motorowi przekonać zawodnika. Raz, że ma on dobry kontrakt z prezesem Mrozkiem, który stał za nim murem po dopingowej wpadce. Dwa, że szef ROW-u jakoś dziwnie nie ma wątpliwości, że Rosjanin wróci do niego po odbyciu kary zawieszenia za stosowanie zabronionego środka, meldonium.

Tak na marginesie, to Motor powinien pomyśleć nie tylko o wzmocnieniach, ale i o przebudowie stadionu. Ten, który jest obecnie, żadną miarą nie spełnia wymogów PGE Ekstraligi. Już Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera i wielki kibic Motoru pisał u nas (w swoim felietonie) o konieczności zbudowania nowego obiektu.

Swoją drogą to miał rację prezes Mrozek, mówiąc po zawieszeniu Łaguty przez POLADA, że teraz wszyscy wokół krytykują zawodnika, a za chwilę będą mu składać propozycję startów. Motoru na liście krytyków nie było, ale w ciemno można założyć, że nie tylko lublinianie sondują możliwość pozyskania Łaguty.

ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyściguCzy Łaguta w sezonie 2019 zwiąże się z innym klubem niż ROW Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (83)
Zobacz więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×