Championship KOC: zawodnik OK Kolejarza w wysokiej formie. Był bezbłędny w Sheffield

W czwartkowym meczu Championship Knockout Cup drużyna Sheffield Tigers bez większych problemów pokonała Redcar Bears 44:28. Komplet punktów wywalczył Charles Wright, a spotkanie przerwano po 12. wyścigach z powodu ciszy nocnej.

Mateusz Kozanecki
Ben Barker WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Ben Barker
Zdecydowanym faworytem meczu I rundy byli gospodarze, choć początek spotkania należał do zawodników Redcar Bears. Po szóstym wyścigu Sheffield Tigers znalazło się na prowadzeniu, którego nie oddało do samego końca.

W 13. biegu doszło do wypadku z udziałem Bena Barkera i  Jacka Parkinsona-Blackburna. Obaj znaleźli się w karetce, a następnie zostali przewiezieni do szpitala. Po długim oczekiwaniu tylko jeden pojazd wrócił na stadion, a ponieważ mecz bardzo się przeciągał, sędzia podjął decyzję o przerwaniu spotkania z uwagi na ciszę nocną. Wynik został zaliczony.

Świetnie spisał się Charles Wright. Zawodnik, który ostatnio zaliczył udany debiut w polskiej lidze, był niepokonany. Po 8 punktów zdobyli dla gospodarzy Kyle Howarth, Todd Kurtz oraz Lasse Bjerre. Liderem gości był Jordan Stewart (10+1).

Rewanż odbędzie się 1 czerwca w Middlesbrough. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału Championship Knockout Cup, gdzie na rywala czeka już Scunthorpe Scorpions.

Championship Knockout Cup: Sheffield Tigers - Redcar Bears