Wyścig dnia półfinału SoN w Teterow. Hancock pokazał, jak rozbić parę (video)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Greg Hancock
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Greg Hancock

W sobotę w Teterow odbył się pierwszy półfinał Speedway of Nations. Zwyciężyli Rosjanie, ale to nie wyścig z ich udziałem został uznany za bieg dnia. Organizatorzy stwierdzili, że na to wyróżnienie zasłużył atak Grega Hancocka w 15. gonitwie.

W tym artykule dowiesz się o:

W 15. biegu półfinału Speedway of Nations w Teterow przez niemal trzy okrążenia Niemcy prowadzili 5:1. Greg Hancock cały czas próbował atakować i w końcu minął Martina Smolinskiego od wewnętrznej pod koniec trzeciego kółka. Żużlowcy do końca walczyli o drugą pozycję, ale Amerykanin nie oddał tego, co wywalczył. Bieg wygrał Kai Huckenbeck.

Przypomnijmy, że do finału we Wrocławiu awansowali Rosjanie, Niemcy i Duńczycy. Już we wtorek w Manchesterze o przepustkę do finału powalczą kolejne reprezentacje. Do faworytów należą Szwedzi, Australijczycy i Brytyjczycy. Do reprezentacji tych ostatnich powraca Tai Woffinden.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty