Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

KESC: w niedzielę drużynowe ściganie w Rawiczu. Wystąpi nasz redakcyjny kolega

W najbliższą niedzielę (5 sierpnia) w Rawiczu rozegrana zostanie IX runda cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Tym razem żużlowcy-amatorzy ścigać się będą w turnieju zespołowym. W Drużynie Czerwonych wystąpi nasz redakcyjny kolega.
Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Mateusz Kozanecki na torze w Rawiczu Archiwum prywatne / Cezary Kozanecki / Na zdjęciu: Mateusz Kozanecki na torze w Rawiczu

Przed nami dziewiąta runda zmagań żużlowców-amatorów startujących w cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Warto jednak nadmienić, że zaplanowana na 14 lipca VII runda w Grudziądzu została odwołana z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne i nie najlepsze prognozy pogody. De facto zatem amatorzy pojawią się na torze po raz ósmy.

Dotychczas odbyło się sześć turniejów indywidualnych oraz jeden mecz - 30 czerwca na torze w Ostrowie spotkały się ze sobą Drużyna Kazka i Drużyna Pędzącego Wiatru. Górą byli ci drudzy, którzy zwyciężyli w stosunku 82:68.

Podczas niedzielnych zawodów w Rawiczu rywalizacja toczyć się będzie w formie czwórmeczu. W każdym zespole pojawiło się sześciu zawodników (trzech z grupy Gold i trzech z Silver). Zestawienia były losowane, co sprawia, że wszystkie cztery ekipy dysponują niezwykle wyrównanymi składami.

W Drużynie Czerwonych wystartuje nasz redakcyjny kolega Mateusz Kozanecki. Zawodnik AKŻ Speedway Ostrów po raz ostatni na torze pojawił się 30 czerwca w Ostrowie, gdzie zdobył 3 punkty i bonus. Warto zaznaczyć, że w Rawiczu wystąpi również jego ojciec - Cezary Kozanecki. Do pojedynku ojca z synem dojdzie aż trzykrotnie (w biegach 5., 11. oraz 19.)

Łącznie odbędą się 24 wyścigi, a każdy z uczestników zawodów pojawi się na torze cztery razy. Zwycięży ten zespół, który uzbiera największą liczbę punktów. W przeciwieństwie do poprzednich turniejów, tym razem nie będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna.

Tradycyjnie już zbierane będą środki na leczenie dwójki niepełnosprawnych dzieci - Julki i Damiana Marciniaków. Na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami, a w zamian za dowolny datek będzie można otrzymać program zawodów.

Początek próby toru wyznaczony został na godz. 13.30, o 14.00 odbędzie się prezentacja uczestników zmagań, a 10 minut później zawodnicy wyjadą do pierwszego wyścigu. Wstęp dla kibiców jest darmowy. Tekstową relację live z zawodów przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty.

Lista startowa:

Drużyna Czerwonych:
1. Patryk Śniady
2. Michał Wróblewski
3. Oliver Fritz
4. Kamil Wiszniowski
5. Szymon Krzyśko
6. (#93) Mateusz Kozanecki

Drużyna Niebieskich:
7. Artur Piotrowski
8. Oskar Bela
9. (#87) Andrzej Lewandowski
10. (#0) Andrzej Wnęk
11. (#69) Jarosław Wawrzyniak
12. Michał Waluszyński

Drużyna Białych:
13. Dawid Bazanowski
14. (#178) Krzysztof Piszlewicz
15. (#33) Tomasz Kowalski
16. Michał Pawlak
17. Andrzej Wieczorek
18. (#239) Tomasz Niedźwiadek

Drużyna Żółtych:
19. Jarosław Rejek
20. Karol Juchniewicz
21. Marcel Belling
22. Daniel Smoliński
23. Paweł Kaczmarczyk
24. (#27) Cezary Kozanecki

Wstęp wolny.

Harmonogram zawodów:
godz. 13.30 - próba toru
godz. 14.00 - prezentacja
godz. 14.10 - pierwszy bieg

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona GóraTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy interesujesz się żużlem amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×