Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

KESC: w niedzielę drużynowe ściganie w Rawiczu. Wystąpi nasz redakcyjny kolega

W najbliższą niedzielę (5 sierpnia) w Rawiczu rozegrana zostanie IX runda cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Tym razem żużlowcy-amatorzy ścigać się będą w turnieju zespołowym. W Drużynie Czerwonych wystąpi nasz redakcyjny kolega.
Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Mateusz Kozanecki na torze w Rawiczu Archiwum prywatne / Cezary Kozanecki / Na zdjęciu: Mateusz Kozanecki na torze w Rawiczu

Przed nami dziewiąta runda zmagań żużlowców-amatorów startujących w cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Warto jednak nadmienić, że zaplanowana na 14 lipca VII runda w Grudziądzu została odwołana z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne i nie najlepsze prognozy pogody. De facto zatem amatorzy pojawią się na torze po raz ósmy.

Dotychczas odbyło się sześć turniejów indywidualnych oraz jeden mecz - 30 czerwca na torze w Ostrowie spotkały się ze sobą Drużyna Kazka i Drużyna Pędzącego Wiatru. Górą byli ci drudzy, którzy zwyciężyli w stosunku 82:68.

Podczas niedzielnych zawodów w Rawiczu rywalizacja toczyć się będzie w formie czwórmeczu. W każdym zespole pojawiło się sześciu zawodników (trzech z grupy Gold i trzech z Silver). Zestawienia były losowane, co sprawia, że wszystkie cztery ekipy dysponują niezwykle wyrównanymi składami.

W Drużynie Czerwonych wystartuje nasz redakcyjny kolega Mateusz Kozanecki. Zawodnik AKŻ Speedway Ostrów po raz ostatni na torze pojawił się 30 czerwca w Ostrowie, gdzie zdobył 3 punkty i bonus. Warto zaznaczyć, że w Rawiczu wystąpi również jego ojciec - Cezary Kozanecki. Do pojedynku ojca z synem dojdzie aż trzykrotnie (w biegach 5., 11. oraz 19.)

Łącznie odbędą się 24 wyścigi, a każdy z uczestników zawodów pojawi się na torze cztery razy. Zwycięży ten zespół, który uzbiera największą liczbę punktów. W przeciwieństwie do poprzednich turniejów, tym razem nie będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna.

Tradycyjnie już zbierane będą środki na leczenie dwójki niepełnosprawnych dzieci - Julki i Damiana Marciniaków. Na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami, a w zamian za dowolny datek będzie można otrzymać program zawodów.

Początek próby toru wyznaczony został na godz. 13.30, o 14.00 odbędzie się prezentacja uczestników zmagań, a 10 minut później zawodnicy wyjadą do pierwszego wyścigu. Wstęp dla kibiców jest darmowy. Tekstową relację live z zawodów przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty.

Lista startowa:

Drużyna Czerwonych:
1. Patryk Śniady
2. Michał Wróblewski
3. Oliver Fritz
4. Kamil Wiszniowski
5. Szymon Krzyśko
6. (#93) Mateusz Kozanecki

Drużyna Niebieskich:
7. Artur Piotrowski
8. Oskar Bela
9. (#87) Andrzej Lewandowski
10. (#0) Andrzej Wnęk
11. (#69) Jarosław Wawrzyniak
12. Michał Waluszyński

Drużyna Białych:
13. Dawid Bazanowski
14. (#178) Krzysztof Piszlewicz
15. (#33) Tomasz Kowalski
16. Michał Pawlak
17. Andrzej Wieczorek
18. (#239) Tomasz Niedźwiadek

Drużyna Żółtych:
19. Jarosław Rejek
20. Karol Juchniewicz
21. Marcel Belling
22. Daniel Smoliński
23. Paweł Kaczmarczyk
24. (#27) Cezary Kozanecki

Wstęp wolny.

Harmonogram zawodów:
godz. 13.30 - próba toru
godz. 14.00 - prezentacja
godz. 14.10 - pierwszy bieg

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona Góra

Czy interesujesz się żużlem amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×