Czesi zdominowali Puchar Europy w klasie 125 cc. Paweł Trześniewski najlepszy z Polaków

W czeskim Divisovie odbył się finał European 125cc Youth Track Racing Cup. Zdecydowanie najlepiej spisali się Czesi, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Jaroslav Vanicek.

Michał Gałęzewski
Zdjęcie z rywalizacji na miniżużlu WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Zdjęcie z rywalizacji na miniżużlu
W finale Pucharu Europy, w każdym wyścigu wyjeżdżało sześciu zawodników. W rundzie zasadniczej każdy z osiemnastoosobowej stawki pojechał po trzy razy. Dwaj ostatni odpadli, reszta odjechała finały C, B oraz A. Dwaj najlepsi z finału B, wystąpili w wielkim finale.

W Divisovie wystąpili żużlowcy z Czech, Wielkiej Brytanii, Polski, Niemiec, Estonii oraz Holandii. Zawody zdominowali reprezentanci Czech. Jaroslav Vanicek, Bruno Belan i Vojtech Sachl zajęli miejsca na podium. Najwyżej z Polaków skończył Paweł Trześniewski. Zawodnik Rybek Rybnik zajął 5. miejsce. Słabiej spisali się Kacper Makowski oraz Mateusz Łopuski, którzy pojechali odpowiednio w finale B i w finale C.