WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zwykle krytykuje związek, a teraz go chwali. Chodzi o dopłaty do startów międzynarodowych

Oberwało się GKSŻ za to, że przelała na konta polskich żużlowców startujących w Pucharze Europy do lat 19 po 3000 złotych. Krzysztof Cegielski nie rozumie narzekania. - Przecież zawodnicy jechali tam w kevlarach klubowych, a nie reprezentacyjnych.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach (kask niebieski) w zawodach juniorskich

Po 3000 złotych plus VAT dostali polscy żużlowcy startujący 10 sierpnia w Pucharze Europy do lat 19 w fińskim Varkaus. Oburzył się na to prezes Cash Broker Stali Gorzów, dowodząc, że taki wyjazd kosztuje 12 tysięcy. Także Sławomir Kryjom stwierdził na Twitterze, że pomoc nie pokryje nawet kosztów paliwa i biletu na prom. - Reszta na barkach zawodnika. To wszystko w ramach promocji żużla. Komentarz zbyteczny. Nagroda za wygraną 250 euro - napisał Kryjom z przekąsem.

Krzysztof Cegielski, szef stowarzyszenia zawodników Metanol, nie rozumie jednak tych narzekań. - Można by powiedzieć, że tu każda ze stron ma rację - komentuje Cegielski. - Rozumiem jednak działania związku, o tyle, że przecież zawodnicy pojechali na Puchar Europy w kevlarach klubowych, a nie reprezentacyjnych. Reklamowali sponsorów swoich i klubowych, a w takiej sytuacji naprawdę trudno wymagać od związku, czy GKSŻ, by wypłaciła większą sumę rekompensaty.

- Poza wszystkim kluby, bo na ich barki spada w istocie konieczność opłacenia takich przejazdów, muszą poczuć, że taki występ jest niezbędny dla rozwoju zawodnika - zauważa Cegielski. - Pewnie, że to kosztuje, ale w takim razie trzeba budować większe budżety, bądź korygować plany. Może, zamiast wyjazdu na Puchar Europy, wysłać żużlowca na dwie, trzy imprezy juniorskie. Nie można wciąż tylko oczekiwać, że ktoś będzie dopłacał do występów zagranicznych zawodnika tego, czy innego klubu. Zwłaszcza jeśli nie startuje on w reprezentacyjnym kevlarze.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużla

Cegielski przypomina też, że jeszcze kilka lat temu związek nie płacił za takie wypady, jak Puchar Europy w Varkaus ani złotówki. - Sam jeździłem po Europie za pieniądze swoje bądź rodziców inwestując w ten sposób w swój rozwój. Kiedyś nie było nic, teraz są dopłaty. Poza tym kluby mogłyby się postarać o dofinansowanie zagranicznych występów w urzędach. Może udałoby się wywalczyć jakieś nagrody za reprezentowanie miasta.

Czy podzielasz opinię Krzysztofa Cegielskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • AdaM 52 0
  Punkt widzenia, zależy od ... (komu boi się podpaść, boi się że przestanie być kierowany do tv?)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Zawodnik jeżeli ma jechać w zawodach rangi ,,PE,, .Ubiera kewlar z orłem .Cały wypad powinien w tedy sponsorować ,,GKSŻ,, Jeżeli ,,GKSŻ,, nie finansuje takiego wyjazdu zawodnik jedzie w kewlarze klubowym,gdyż w tan sposób reprezentuje klub i swoich sponsorów.Każdy zawodnik dostał co miał jechać w,,PE,,n po 3 TYS. Nasuwa się pytanie czy to starczyło na przejazd tam i z powrotem oraz inne wydatki związane z tymi zawodami.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • DanGW 0
  Cegla, kiedy zaczniesz reprezentowac interesy zawodnikow? A w jakim kewlarze mial jechac. jakby mu zwiazek dal kase to by pojechal w reprezentacyjnym o ile ma. a ze nie dkstal i musial szukac kasy od sponsorow czy klubu to pojechal z ivh logo bo nikt mu nie da 9tys czy calych 12 bo vhlopak poprosil tylko za loga na kewlarze. niby madry czlowiek stojacy w obronie zawodnikow a gada takie glupoty broniac zwiazku i dokopujac zawodnikom.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×