Polonia - Kolejarz: Gollob przerósł rywali o klasę (noty)

Po bardzo zaciętym pojedynku w Bydgoszczy zawodnicy opolskiego Kolejarza wrócili do domów z tarczą. Gospodarze dzielnie stawiali czoła faworytom, a ich liderem kolejny raz był fenomenalny Oskar Ajtner-Gollob.

Dariusz Półgęsek
Dariusz Półgęsek
Oskar Ajtner-Gollob WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob
Noty dla zawodników OK Kolejarza Opole: Hubert Łęgowik 5. Prowadził najlepszą parę niedzielnego wieczoru. Był bardzo szybki i doskonale współpracował ze swoim doparowym. Tylko w dwóch biegach musiał uznać wyższość Polonistów. Dwanaście punktów i bonus zdobyte na wyjeździe byłyby powodem do dumy dla każdego zawodnika. Denis Gizatullin 5+. Zdecydowanie pomogły mu notatki i wspomnienia z czasów, gdy przez dwa sezony reprezentował klub ze Sportowej. Był świetnie spasowany, a także pomagał swoim kolegom z drużyny w pracy ze sprzętem. Inni żużlowcy mogliby uczyć się od niego jak powinna wyglądać jazda doparowego. Wyśmienicie współpracował na torze z Łęgowikiem, czego skutkiem były aż cztery punkty bonusowe. Oskar Polis 4+. Solidny występ wychowanka częstochowskiego Włókniarza. Nie uchronił się jednak przed kilkoma wpadkami, takimi jak przegrana podwójnie trzecia gonitwa dnia. Sebastian Ułamek 2+. Jak sam o sobie mówił, dobry duch opolan w niedzielnym spotkaniu, bo bardziej pomógł zespołowi w parkingu niż na torze. Defektował w czasie pierwszego wyścigu, a gdy następnym razem wyjechał na tor miał duże problemy, by odeprzeć ataki Tomasza Orwata. Później było trochę lepiej, choć to trochę zasługa "oklapnięcia" zawodników Polonii po siódmym biegu. Kevin Woelbert 4+. Obudził się w drugiej połowie meczu, by w swoich trzech ostatnich wyścigach tylko raz uznać wyższość przeciwnika (a konkretnie Oskara Ajtnera-Golloba). Plusik za sprawne uporanie się z problemami, które doskwierały mu na początku spotkania. Jarosław Krzywosz 1. Występ szary niczym kostka brukowa w bydgoskim parkingu. Jedynym osiągnięciem zawodnika było pokonanie Mateusza Jagły.

Adrian Woźniak 1. Przez cały mecz przejechał tylko jeden łuk. Nic więcej nie trzeba dodać. Dwa defekty (w tym jeden przed startem) i problemy ze sprzętem uniemożliwiające zmieszczenie się w czasie przedstartowych dwóch minut mówią same za siebie.

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Oskar Ajtner-Gollob 6-. Kolejarze nie mieli z nim szans. Już na wyjeździe z pierwszego łuku wychodził na prowadzenie i nie oddawał go aż do mety. Kończył wyścigi z miażdżącą przewagą. Jedyną rysą na ocenie jego występu był defekt, który przytrafił się w pierwszej gonitwie dnia. Kto wie? Może to on zaważył na porażce Polonii?

Valentin Grobauer 3+. Niemiec miał przebłyski, jednak w Bydgoszczy spodziewają się po nim czegoś więcej. Działacze i kibice Polonii są za to zadowoleni z innego powodu. Wreszcie znalazł się na naszej planecie człowiek dogadujący się na torze z Oskarem Ajtnerem-Gollobem. Nie widzieliśmy może wzorowej jazdy parą, ale wyglądało to naprawdę nieźle.

Rene Bach 4-. Na początku zawodów wyglądał naprawdę bardzo dobrze. Niestety, po siódmym biegu nie udało mu się już wygrać z żadnym przeciwnikiem. Pozytywny wpływ na notę miała jego ogromna ambicja. Nie odpuszczał przeciwnikom i walczył aż do linii mety.

Damian Adamczak 2. Kolejny słabszy występ tego zawodnika. W większości wyścigów wyraźnie odstawał od swoich przeciwników. Udało mu się jednak wygrać swój pierwszy bieg, co pozwoliło mu uzyskać pozytywną ocenę.

Matic Ivacic 3. Jego trzy pierwsze gonitwy były naprawdę udane, jednak pod koniec całkowicie pogubił się w regulacji sprzętu. Mimo to, popisał się naprawdę dużą ambicją i pokazał ogromny progres.

Tomasz Orwat 3. Nareszcie udało mu się wygrać bieg młodzieżowy na domowym torze, czego nie mógł osiągnąć przez cały sezon. Pokazał kibicom jak wielki postęp poczynił i dał im nadzieję na udane następne sezony.

Mateusz Jagła 1. Jak zwykle bez błysku. Zdobył co prawda dwa punkty, ale wszystkie na tak zwanych "trupach".

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 – kompromitacja

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Fogo Unii Leszno


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy jesteś zaskoczony dyspozycją Oskara Ajtnera-Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×