WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Motoarena nie tylko dla Get Well? Wiceprezydent Torunia chce wprowadzki piłkarzy

Jednym z postulatów Zbigniewa Rasielewskiego, kandydata na prezydenta Torunia, jest otwarcie Motoareny dla piłkarzy. Czy Get Well będzie musiał dzielić swój obiekt z Elaną i Pomorzaninem?
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Trybuny podczas Grand Prix Polski w Toruniu 2017.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Nie jest tajemnicą, że kibice żużla i piłki nożnej w grodzie Kopernika nie pałają do siebie miłością. Tym bardziej pomysł dzielenia jednego obiektu przez zwaśnione kluby wydaje się szalony. Inaczej widzi to Zbigniew Rasielewski, aktualny wiceprezydent oraz kandydat na prezydenta Torunia w nadchodzących wyborach.

- Rozmawiałem z jednym z bardzo dobrych projektantów. Motoarena może zostać dostosowana do potrzeb piłki nożnej. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, które pomoże w rozwoju piłki, będzie tańsze i pozwoli na większe wykorzystanie istniejącego obiektu - mówi Rasielewski w rozmowie z ddtorun.pl.

Inną koncepcję ma Michał Zaleski, aktualnie urzędujący prezydent Torunia. Ten wolałby najpierw przebudować obecny stadion używany przez piłkarzy, a w późniejszym czasie wybudować nowy obiekt. 

Dla Rasielewskiego ważne będzie spotkanie z kibicami. - Chciałbym przekonać kibiców, że możliwości istniejącej Motoareny będą idealne dla Elany i Pomorzanina. Jeżeli fani tych klubów mają inne zdanie, to jestem otwarty na ich argumenty. Muszą mnie jednak przekonać, że nowy stadion jest niezbędny - podkreśla Rasielewski.

Motoarena została otwarta w maju 2009 roku. Budowa pochłonęła 96 mln złotych. Według oficjalnych danych obiekt może pomieścić 15,5 tys. widzów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnieRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy jesteś zwolenniczką/zwolennikiem pomysłu Rasielewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
ddtorun.pl

Komentarze (39):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 2
  "Inaczej widzi to Zbigniew Rasielewski, aktualny wiceprezydent oraz kandydat na prezydenta Torunia w nadchodzących wyborach."
  - panie Dawidzie Borek!
  Dlaczego zabrakło panu odwagi, by napisać, że to kandydat PiS? Dla torunian to jasne ale dla reszty Polski niekoniecznie.
  Dlaczego zawsze stara się pan przedstawić kandydatów PiS możliwie przychylnie? Pomysły Rasielewskiego są szkodliwe ale unika pan argumentów im przeciwnych. Zabezpiecza pan tylko Rasielewskiemu miękkie lądowanie : "ważne będzie spotkanie z kibicami ... jestem otwarty na ich argumenty".
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • michalj 0
  Wybory...! Trudno pisać o tym pomyśle bez wulgaryzmów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kalejdoskop 1
  Nie rozumiem, w czym nie miałem racji. Zwróciłem tylko uwagę na różnicę pomiędzy promieniem a średnicą. Oprócz tego nie kwestionuję Pani obliczeń. Wydaje mi się jednak, że boisko siłą rzeczy musiałoby wejść na tor. Pisze Pani, że prosta ma 62 m, a boisko musiałoby mieć 105 m, więc brakuje 43 m, czyli 21,5 m z każdej strony, a pisze Pani, że promień łuku ma 31 m, więc jest spory zapas. Podobnie jest z szerokością boiska - tu trzeba wziąć pod uwagę średnicę okręgu, którego częścią jest łuk, czyli cięciwę - ma ona nie 30 m, jak Pani pisze, ale 60 m. Brakuje 8 m - po 4 z każdej strony i o tyle trzeba by wejść na tor. Wygląda więc na to, że gdyby chcieć wpisać boisko w tor, to co prawda bramki byłyby na murawie, ale linie boczne i znaczna część narożników byłaby na torze, więc boisko ma szansę się tam zmieścić. Nikt nie mówił przecież, że boisko ma się zmieścić na murawie. Pozdrawiam.
  Maria Anusiak-Giminska Niestety, nie ma Pan racji. Proszę narysować tor żuzlowy. Prosta - 62 m i zaczyna się łuk. Żuzlowiec skręca kierownic i pokonuje łuk. Promień 31 . Pokonuje poł obwodu koła czyli liczba PI x r.Przy pełnym obwodzie koła jak Pan pisze, byłoby DWA x PI x r. Zaczyna drugą prosta 62 m2 . - i znowu łuk. Czyli dwa razy po 62 m /proste/ i dwa razy po 95. Sumując dwa wiraze po 95 i dwie proste po 62. Liczę "na pieszo": 95 x2 /wiraże/ tj. 190 m i dwie proste po 63 m tj 126. W sumie 316. Proszę, niech Pan przemysli i pozostańmy w przyjażni.Serdecznie pozdrawiam. Maria A.G.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (36)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×