Oficjalnie: Mariusz Puszakowski kończy karierę. W Toruniu odbędzie się turniej pożegnalny

Na konferencji prasowej w Toruniu zakończenie kariery oficjalnie ogłosił Mariusz Puszakowski. 13 października na MotoArenie odbędzie się turniej Nice Challenge: Puzon Last Lap, który zostanie połączony z memoriałem Mariana Rosego.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Mariusz Puszakowski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mariusz Puszakowski
Gościem honorowym imprezy będzie piłkarz reprezentacji Polski, Dawid Kownacki. - Tydzień po Grand Prix zapraszamy na imprezę kończącą sezon żużlowy w Toruniu. 13 października na MotoArenie będziemy przy okazji memoriału po raz trzeci wspominali Mariana Rosego, a także pożegnamy zawodnika nierozerwalnie związanego z Toruniem, Mariusza Puszakowskiego. Przygotowaliśmy dla kibiców wiele niespodzianek oraz ciekawy format rywalizacji - powiedziała Ilona Termińska, prezes KS Toruń.

Mariusz Puszakowski nie krył wzruszenia i przyznał, że nie może doczekać się turnieju. - Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Nie chcę nazywać tego nawet karierą, a bardziej przygodą ze sportem żużlowym. Wiadomo, że były wzloty i upadki, ale gdybym mógł cofnąć czas, niczego nie zmieniłbym. Dziękuję firmie Nice oraz klubowi z Torunia, że zdecydowali się na organizację tej imprezy - zauważył.

Zawody zostaną przeprowadzone w specjalnej formule. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach sprzętowych. 8 zawodników rywalizować będzie na podstawionych przez organizatorów silnikach, które zostaną wylosowane przed zawodami.

- W sumie odbędzie się 20 wyścigów oraz 2 biegi finałowe. Podobną tabelę testowaliśmy w tym roku w serii Nice Cup i teraz przyszedł czas na sprawdzenie tej formuły wśród seniorów. Przed zawodami odbędzie się trening, aby zawodnicy mogli poznać specyfikę wylosowanych silników. Chcemy w ten sposób pokazać, że można w sporcie żużlowym uniknąć ciągłej rywalizacji sprzętowej, która nakręca spiralę kosztów - powiedział Wojciech Jankowski, jeden z organizatorów turnieju, menadżer w firmie Nice, która od wielu lat sponsoruje Mariusza Puszakowskiego.
Od lewej: Mariusz Puszakowski, Ilona Termińska, Wojciech Jankowski Od lewej: Mariusz Puszakowski, Ilona Termińska, Wojciech Jankowski
W zawodach zobaczymy przyjaciół Puszakowskiego z toru żużlowego. Swój start potwierdzili już m.in. Krzysztof Buczkowski, Adrian Miedziński, Szymon Woźniak czy Antonio Lindbaeck. Na tor ma powrócić także Adam Skórnicki. Pełna lista startowa zostanie zaprezentowana po toruńskiej rundzie Grand Prix. Nie lada gratką dla kibiców żużla mają być pokazowe wyścigi weteranów. Na torze mają ponownie pojawić się Robert Sawina, Mirosław Kowalik, Jacek Krzyżaniak czy Wojciech Żabiałowicz.

Oprócz tego planowane są pokazowe wyścigi na pit-bikach. Gościem honorowym imprezy będzie piłkarz reprezentacji Polski, Dawid Kownacki, który obiecał, że zabierze ze sobą na zawody jeszcze jednego kolegę z reprezentacji, która akurat w tym okresie będzie przygotowywała się do meczu w ramach Ligi Narodów.

Mariusz Puszakowski jest wychowankiem Apatora Toruń, w barwach którego zdobył żużlową licencję w 1997 roku. W swojej karierze reprezentował też drużyny z Łodzi, Grudziądza, Gniezna, Lublina, Piły, Rawicza i Krosna, gdzie spędził dwa ostatnie sezony.

Początek zawodów przewidziano na godzinę 14:30. Biletem wstępu będzie program w cenie 10 zł.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnie


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×