Przemysław Pawlicki najlepszy w Grudziądzu (relacja)

WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki

W sobotę w Grudziądzu odbył się turniej o Puchar Prezydenta Grudziądza. Po biegu dodatkowym zwyciężył Przemysław Pawlicki, drugie miejsce zajął Artiom Łaguta, a trzecie Mikkel Michelsen.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed zawodami doszło do jednej zmiany. Pawła Łagute zastąpił Maksymilian Bogdanowicz.

Sam turniej nie należał do tych najciekawszych. Co prawda, na torze było kilka mijanek i trochę ścigania, jednak większość biegów kończyła się po rozegraniu pierwszego łuku. Zdecydowanymi faworytami turnieju byli zawodnicy miejscowego MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Już w pierwszej serii trzy na cztery biegi padły łupem gospodarzy. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia był Przemysław Pawlicki, który dopiero w 18. biegu został pokonany - przez Artioma Łagute. I to między tymi dwoma zawodnikami rozegrała się walka w biegu dodatkowym o zwycięstwo w zawodach. Górą okazał się być Pawlicki.

W Grudziądzu odbył się także drugi dodatkowy bieg. W nim Mikkel Michelsen pokonał Krzysztofa Buczkowskiego i zajął trzecie miejsce. Antonio Lindbaeck zrezygnował z wyjazdu na tor.

Na szczęście w Grudziądzu obył się bez groźniejszych wypadków. Uślizg w czwartym biegu zanotował Bogdanowicz, jednak momentalnie wstał z toru i bieg został ukończony. Drugim zawodnikiem, który upadł był Aleksandr Łoktajew. Żużlowiec Orła Łódź szybko podniósł się z toru i o własnych siłach zszedł do parku maszyn, jednak w swoim ostatnim starcie został zastąpiony przez rezerwowego - Dawida Wawrzyniaka
Wyniki:

1. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 14 (3,3,3,3,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 14 (3,2,3,3,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Mikkel Michelsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 12 (2,3,1,3,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 12 (2,3,2,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
5.
Antonio Lindbaeck (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 12 (3,3,0,3,3) + nie startował w biegu dodatkowym
6. Marcin Nowak (Car Gwarant Start Gniezno) - 9 (3,1,1,2,2)
7. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) - 9 (2,1,2,2,2)