Rozpoczęto kompletowanie obsady Turnieju o Łańcuch Herbowy. Pojedzie mistrz świata

21 października odbędzie się 66. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wlkp. Organizatorzy rozpoczęli kompletowanie obsady na ten turniej. Jako pierwszy swój udział potwierdził mistrz świata juniorów Bartosz Smektała.

Mateusz Kozanecki
IMŚJ Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / IMŚJ. Bartosz Smektała
20-latek ma za sobą bardzo udany sezon. W wielkim stylu wywalczył tytuł mistrza świata juniorów, a dzień później zdobył złoty medal DMP wraz z Fogo Unią Leszno. Zawodami w Ostrowie Bartosz Smektała zakończy tegoroczne starty w Polsce.

- Ten sezon żużlowy był pełen ciężkiej pracy, która została wynagrodzona. Sezon zakończę w Ostrowie podczas Turnieju o Łańcuch Herbowy i jedno jest pewne, że w tych ostatnich zawodach sezonu, tak jak we wszystkich, dam z siebie wszystko. Zapraszam kibiców do Ostrowa, żebyśmy razem zakończyli ten sezon dobrym widowiskiem, a później udam się na zasłużony urlop - powiedział zawodnik w rozmowie z tzostrovia.pl.

Bartosz Smektała do tej pory tylko raz wystąpił w najstarszym turnieju żużlowym w Polsce. Miało to miejsce w sezonie 2015. 17-letni wówczas zawodnik wywalczył pięć punktów i zajął czternaste miejsce.

W tym sezonie Turniej o Łańcuch Herbowy zorganizuje firma SpeedwayEvents, która gościła już w Ostrowie przy okazji finałów MPPK w latach 2017-2018. Działacze ostrowskiego klubu zapowiadają, że czynią starania, aby stworzyć efektowne widowisko na zakończenie sezonu.

Przypomnijmy, że trwa już sprzedaż biletów na te zawody. Prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej ostrowskiego klubu. W dniu zawodów ceny wejściówek będą nieznacznie wyższe.