Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

W niedzielę w Wawrowie zakończą miniżużlowy sezon

W najbliższą niedzielę JUST FUN GUKS Speedway Wawrów organizuje towarzyskie zawody, które zakończą tegoroczny sezon miniżużlowy w podgorzowskiej miejscowości. Jednocześnie z minitorem pożegnają się bracia Fajferowie.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
od lewej Jacek Fajfer, Wiktor Przyjemski, Wojciech Fajfer Facebook / Agnieszka Fajfer / Na zdjęciu: od lewej Jacek Fajfer, Wiktor Przyjemski, Wojciech Fajfer
W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klub z Wawrowa postanowił zorganizować turniej o wyjątkowej formule. 7 października młodzi adepci sportu żużlowego odjadą przynajmniej 100 okrążeń.

Piszemy przynajmniej, bo jeszcze przed zawodami odbędzie się egzamin na licencję "MŻ", do którego podejdą Bartosz Lewandowski i Denis Andrzejczak oraz zawodnik z Częstochowy. Później rozpocznie się towarzyska rywalizacja według 20-biegowej tabeli. Oprócz Polaków nie zabraknie gości zza granicy. Organizatorzy zapewniają, że chcą wyliczyć wszystko tak, by łącznie odjechano "Sto okrążeń na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski", a każda seria nosić będzie nazwę przypominającą wydarzenie bądź osobę związaną z walką o niepodległość. Stosowne informacje zostaną zawarte w pamiątkowym programie zawodów.

Z tego powodu po tych dwudziestu wyścigach odbędą się zapewne dodatkowe gonitwy, które będą jednocześnie benefisem dwójki miniżużlowców. Karierę na minitorze kończą bowiem bracia Wojciech Fajfer i Jacek Fajfer, którzy w tym sezonie świętowali zdobycie Pucharu Polski Par Klubowych, srebra Drużynowych Mistrzostw Polski, a indywidualnie srebra (Jacek) i brązu (Wojtek). Za sobą mają kilka lat jazdy, okraszonych wieloma innymi zdobyczami, choć bez złota w IMP. W tej chwili nie jest nawet pewne, czy przeniosą się na duży tor, gdyż z sukcesami startują w innych dyscyplinach sportowych.

W przerwach natomiast prezentować się będą najmłodsi, którzy przygotowują się, by w przyszłości stanowić o sile JUST FUN GUKS Speedway Wawrów. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna nr 2018/2457/KS na rzecz ratowania wzroku Kasi i Zuzi. W tym celu można też wysyłać SMS-y o treści S12053 na numer 72365 (koszt 2,44 zł z VAT).

Miniżużlowców w akcji będzie można zobaczyć już w sobotę podczas wspólnego treningu GUKS-u z Czechami. Początek niedzielnych zawodów zaplanowano zaś na godzinę 12, a pół godziny wcześniej rozpocznie się egzamin na licencję.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: gorąco podczas ważenia Wójcika i Askhama
Czy Jacek i Wojciech Fajferowie powinni kontynuować żużlową karierę i przenieść się na duży tor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×