WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marta Półtorak. Półtora okrążenia: W Krośnie było biednie, ale uczciwie. Dlaczego chcę im pomóc? (felieton)

Wraz ze swoją firmą zdecydowałam się wesprzeć powstający klub żużlowy w Krośnie. Gdy złożono mi taką propozycję, długo się nie wahałam. Uważam, że ten ośrodek zasłużył na możliwie jak największe wsparcie - tłumaczy Marta Półtorak.
Marta Półtorak
Marta Półtorak
Newspix / Piotr Charchula / Na zdjęciu: Marta Półtorak i Dariusz Śledź

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, prezes Stali Rzeszów w latach 2004-2013.

***

Kibicuję wszystkim inicjatywom żużlowym z południowej i południowo-wschodniej Polski. Dlatego z radością przyjęłam wieści, że ośrodek żużlowy w Krośnie trafi pod skrzydła ludzi, którzy mają ambitne plany i chcą go rozwijać. Moja firma, Marma Polskie Folie będzie jednym z partnerów Wilków Krosno, wspierając klub przede wszystkim w zakresie szkolenia młodzieży.

Jeśli chodzi o naszą firmę, to od lat finansujemy działalność związaną ze sportem. Przez lata byliśmy związani z żużlem rzeszowskim. Teraz postaramy się wspierać krośnian. Nie zamierzamy być jednak sponsorem, który bezpośrednio będzie angażować się w to, co robi klub. Tak ja wspomniałam, chcemy pomóc szkolić tamtejszą młodzież. Znam prezesa Roberta Dobosza i wiceprezesa Grzegorza Leśniaka od lat. Wiem, że to prawdziwi pasjonaci żużla, a poza tym wiarygodni i uczciwi ludzie. Dlatego też gdy przedstawili mi swoją propozycję, mówiąc o dalekosiężnych i możliwych do spełnienia planach, długo się nie wahałam. Uznałam, że trzeba dołożyć swoją cegiełkę i im pomóc.

Swoją drogą mamy ostatnio w Marmie Polskie Folie powody do satysfakcji. Giełda londyńska wyróżniła tysiąc inspirujących firm z całej Europy. W Polsce wybrano trzydzieści z nich, a w gronie tym jest też Marma Polskie Folie. To dla nas ogromna satysfakcja, a swoim doświadczeniem, a także wsparciem finansowym, chcemy dzielić się też z innymi. Muszę bowiem podkreślić, że zaraziłam swoich współpracowników zamiłowaniem do żużla. Decyzja o tym, by wspierać tę dyscyplinę i klub z Krosna, nie była jednoosobowa.

Swoją drogą, nie mogę powiedzieć na ten ośrodek żużlowy złego słowa. W Krośnie za działalność KSM-u było biednie, ale zawsze uczciwie i rzetelnie. Naprawdę po stokroć wolę takie prowadzenie klubu, aniżeli wygrywanie i sprowadzenie gwiazd, co prowadzi później do bankructwa. Wiem, że nowi działacze w Krośnie stąpają twardo po ziemi i będą budować klub z głową. Czy za pięć lat Ekstraliga zawita do tego miasta? To bardzo ambitne, ale nie nierealne. Inspiracją może być na pewno to, co wydarzyło się w Lublinie, gdzie działacze podołali temu wyzwaniu.

Muszę podkreślić przy tym jedno. Wilki Krosno mają duże szanse na sukces, ale nie wydarzy się to bez konkretnego wsparcia lokalnego środowiska. Mam tu na myśli zarówno kibiców, jak i lokalne przedsiębiorstwa. Gdy nie uda się porwać do działania ludzi z tamtego otoczenia, to nawet przy wielkich chęciach właścicieli, cały projekt może nie wypalić. Jestem jednak dobrej myśli. W Krośnie są duże firmy i jeśli spojrzą na sprawę z szerszej perspektywy i zainwestują w żużel, to wszyscy w mieście na tym koniec końców skorzystają.

Marta Półtorak

ZOBACZ WIDEO Spod jego ręki wychodzą mistrzowie żużla. Złoty Szczakiel dla Romana Jankowskiego

Czy podobają ci się plany nowego klubu w Krośnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (25):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Laszlo84 0
  Panie Tony Adam Wielu adeptów traktuje żużel jak rozrywkę, a nie przyszły zawód i musi być selekcja podział na dwie grupy: "rokujących" i "nierokujących" Jeśli ci chłopcy będą podnosili umiejętności wtedy kupić im sprzęt, a tego sprzętu brakuje Potrzeba też mechanika który by po treningach tym sprzętem się zajmował
  Tony Adam Jak p. Marta może, to niech pomaga. Natomiast, jak chce coś zbudować, w sensie wychowanków, to przyda się mała retrospekcja. Otóż, ni mniej ni więcej, w zamierzchłych czasach, była drużyna złożona z własnych wychowanków. Wilk, Kuciapa, Winiarz i Trojanowski, nie wspominając o innych. Ta oto drużyna potrafiła wygrać z Polonią Piła, w składzie której byli: Nielsen, Kasprzak sr, Dobrucki jr, Krzystyniak i Okupski... Same "Asy". Mimo to, młodzi gniewni z Rzeszowa, potrafili wygrać... Ale było co oglądać, nikt nie mówił o torze, że taki, śmaki czy owaki i to był żużel, przez duże "Ż", nie to co teraz... Więc p. Marta powinna poszukać kolejnych Kuciapów, Winiarzów, Wilków, Trojanowskich, tak aby było z czego czerpać, bo bez tego...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Tony Adam 0
  Jak p. Marta może, to niech pomaga. Natomiast, jak chce coś zbudować, w sensie wychowanków, to przyda się mała retrospekcja. Otóż, ni mniej ni więcej, w zamierzchłych czasach, była drużyna złożona z własnych wychowanków. Wilk, Kuciapa, Winiarz i Trojanowski, nie wspominając o innych. Ta oto drużyna potrafiła wygrać z Polonią Piła, w składzie której byli: Nielsen, Kasprzak sr, Dobrucki jr, Krzystyniak i Okupski... Same "Asy". Mimo to, młodzi gniewni z Rzeszowa, potrafili wygrać... Ale było co oglądać, nikt nie mówił o torze, że taki, śmaki czy owaki i to był żużel, przez duże "Ż", nie to co teraz...
  Więc p. Marta powinna poszukać kolejnych Kuciapów, Winiarzów, Wilków, Trojanowskich, tak aby było z czego czerpać, bo bez tego...
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Andrzej TRybus 0
  Fakt, że jak na razie to jest ewenement ( przetrwanie KSM u z takim budżetem , oraz to co widzimy obecnie, że jednak można i da się ) , pomimo pewnego uśmiechu z innych miast , bo w planach E lipa za kilka lat i sponsorzy jednak są i zobaczymy jeszcze skład może przyzwoity, ale jak to się uda, to jeszcze nie jeden pozazdrości . Nic nie ma pewnego, ale patrząc optymistycznie, to źle to nie wygląda . Oby na in + .
  WilQu Według mnie, coś takiego powinien przeprowadzać każdy profesjonalnie prowadzony klub w Polsce. Wtedy skończyło by się krętactwo i przelewanie pieniędzy na lewo, zalewając kluby w długach. Wpisać w regulamin, koniec kropka, każdy musi się dostosować a nie jest to chyba coś niemożliwego tak? Każdy klub posiada budżet, jedni w większej czy mniejszej mierze również z kibiców więc niech pokazują im transparentnie na co wydają ich złotówki. Wtedy byłby koniec układów, kolesiostwa, prania pieniędzy w spółkach i długów w Polskim żużlu co jest przecież coroczną bolączką.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×