Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Będzie piąta edycja Perris Winter Series. Jedyny obiekt w USA czynny przez cały rok

Na większości amerykańskich torów trwa już zimowa przerwa. Jedynym wyjątkiem jest obiekt Perris Raceway. Tamtejsi promotorzy po raz piąty z rzędu zamierzają zorganizować cykl zawodów drużynowych.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Billy Janniro Materiały prasowe / Na zdjęciu: Billy Janniro

Promotorzy z kalifornijskiego Perris dokładają starań, aby wyróżnić się na tle innych. Chętnie organizują zawody drużynowe, których próżno szukać na innych obiektach. 30 czerwca odbył się tam nawet mecz w polskim stylu - drużyny otrzymały spolszczone nazwy i rywalizowały według tabeli biegowej znanej z naszych rozgrywek. Przypomnijmy, że ekipa Santa Maria Acesz pokonała wówczas Perris Eaglesz 52:40.

Od sezonu 2014/2015 w Perris odbywa się także cykl Winter Series, na wzór rozgrywek ligowych. Startują w nim cztery drużyny, które ścigają się systemem każdy z każdym. Promotorzy już teraz myślą o jubileuszowej, piątej edycji zmagań.

Znany jest już terminarz cyklu. Pierwsza runda zaplanowana została na 12 stycznia, natomiast dwie kolejne odbędą się 2 lutego oraz 2 marca. 30 marca z kolei ma zostać przeprowadzony turniej indywidualny "The Olympique".

Przed rokiem po zwycięstwo w Winter Series sięgnęła drużyna Perris Eagles, która wywalczyła komplet punktów. "Orły" do triumfu poprowadził Billy Janniro. 9-krotny już mistrz kraju w sezonie 2017/2018 debiutował w tych rozgrywkach.

Dodajmy, że Perris Raceway to jedyny obiekt w Stanach Zjednoczonych, gdzie zawody rozgrywane są przez cały rok. Na pozostałych torach wprowadzana jest przerwa zimowa, choć warunki atmosferyczne w Kalifornii z reguły umożliwiają przeprowadzenie zawodów.

Terminarz zimowych zawodów w Perris:
3 listopada - Hooligan Racing (turniej indywidualny)
8 grudnia - Finał amerykańskich eliminacji do Grand Prix
12 stycznia - I runda Winter Series
2 lutego - II runda Winter Series
2 marca - III runda Winter Series
30 marca - The Olympique (turniej indywidualny)

ZOBACZ WIDEO Smektała o oglądaniu pleców rywali: Upokorzenia pozwalają wejść na dobre toryCzy w USA powinny powstać regularne rozgrywki ligowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / speedwaybikes.com
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×