Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Falubaz w jednej drużynie z tenisistami. Prezesi znają się z kortu

Żużlowy Falubaz rozpoczął marketingową współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym. Jej pierwsze efekty będą widoczne przy okazji turnieju Fed Cup w Zielonej Górze.
Dawid Borek
Dawid Borek
Na zdjęciu od lewej: Adam Goliński, Alicja Rosolska, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Patryk Dudek Materiały prasowe / Michał Kociński, Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu od lewej: Adam Goliński, Alicja Rosolska, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Patryk Dudek

Zielona Góra będzie współgospodarzem turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. W dniach 6-9 lutego przyszłego roku tenisistki powalczą na korcie twardym położonym w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. W Zielonej Górze, oprócz reprezentacji Polski, wystąpi jeszcze sześć drużyn. Składy poszczególnych grup zostaną ustalone na początku stycznia 2019 roku na bazie najnowszego rankingu narodów.

Właśnie ta impreza jest jednym z powodów rozpoczęcia współpracy marketingowej między Polskim Związkiem Tenisowym a Falubazem. Swoją drogą prezesów obu organizacji połączyła nie tylko nawiązana we wtorek oficjalna współpraca. Mirosław Skrzypczyński i Adam Goliński prywatnie są dobrymi znajomymi. 

- Z Adamem Golińskim znamy się od długiego czasu, to bardzo rzetelny partner. Postanowiliśmy podjąć współpracę, która będzie bardzo korzystna dla Polskiego Związku Tenisowego i Falubazu Zielona Góra - tłumaczy prezes Polskiego Związku Tenisowego, nomen omen pochodzący i mieszkający na co dzień w Zielonej Górze.

Pierwsze efekty współpracy na linii Falubaz - PZT będzie można dostrzec przy okazji turnieju Pucharu Federacji - zarówno w okresie poprzedzającym tę imprezę, jak i w trakcie jej trwania.

ZOBACZ WIDEO: Włodzimierz Zientarski porównał dramat syna do walki Roberta Kubicy

- Jako Falubaz chętnie będziemy promować to wydarzenie. Klub zawsze stoi za sportem, a w szczególności w tym na najwyższym poziomie. Propagowanie tak dużej idei w Zielonej Górze jest nam jak najbardziej na rękę - podkreśla Adam Goliński.

Falubaz i Polski Związek Tenisowy mają też wspólne plany na przyszłość. Promocja Fed Cup to tylko jeden z punktów kontraktu. - Umowa przewiduje współpracę na kilka kolejnych lat. Mam nadzieję, że przyniesie ona korzyści dla obu stron - zaznacza prezes Falubazu.

Na tej współpracy skorzysta też... Patryk Dudek, który zainspirował się tenisem. - Wszystko zaczęło się od książki Andre Agassiego, niedawno skończyłem ją czytać. To mój bodziec, by w przyszłości spróbować tenisa - mówi żużlowy wicemistrz świata z 2017 roku.

Autor na Twitterze:

Czy kluby żużlowe powinny nawiązywać więcej takich relacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×