Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pojadą jeszcze grudniową porą. Mikołajki w Stanowicach i Kostrzynie

Choć mamy już grudzień, to w żużlowym kalendarzu wciąż możemy znaleźć kolejne zawody. Speedway, co prawda w wersji mini, pojawi się jeszcze na zachodzie Polski w Stanowicach i Kostrzynie.
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
uczestnicy turnieju Sto okrążeń na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę Mieczysław Woźniak z prawej WP SportoweFakty / Marcin Malinowski / Na zdjęciu: uczestnicy turnieju Sto okrążeń na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieczysław Woźniak z prawej

Na 8 grudnia zaplanowano XXIII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy, corocznie organizowany przez byłego działacza żużlowego, Mariana Piaskowskiego. Z pomocą sponsorów zapewnia on możliwość jazdy młodym adeptom w niecodziennych warunkach.

Miniżużlowcy zmierzą się w kategoriach 50cc i 80-125cc o cztery trofea: Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego, Puchar Wójta Gminy Bogdaniec, Puchar Starosty Gorzowskiego oraz Puchar Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Niewątpliwie wielką gratką dla młodych chłopaków jest obecność dawnych mistrzów. Osobami funkcyjnymi podczas turnieju są bowiem byli zawodnicy Stali Gorzów, jak choćby Bogusław Nowak, Jerzy Rembas czy Ryszard Dziatkowiak, którzy pomagają w Stanowicach jako wolontariusze.

Na razie nie jest znana obsada. Tę poznamy tuż przed samymi zawodami, ale w poprzednich latach zjeżdżali się jeźdźcy z całej Polski, a nawet i zagranicy. W tym roku mają pojawić się Niemcy.

Nie będą to jednak ostatnie zmagania w okolicy. Dzień później, czyli 9 grudnia, odbędzie się jeszcze IV Miniżużlowy Trening Mikołajkowy w Kostrzynie, którego gospodarzem będzie niejako Bartosz Lewandowski, mistrz Polski w rywalizacji zawodników bez licencji miniżużlowej, który w przyszłym roku będzie się ścigał już jako pełnoprawny zawodnik tej odmiany, bowiem pod koniec tego sezonu zdał egzamin.

ZOBACZ WIDEO: Włodzimierz Zientarski porównał dramat syna do walki Roberta Kubicy

Czy jest sens rozgrywania zawodów dla miniżużlowców o tej porze roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×