Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Miasto Rzeszów bezradnie rozkłada ręce. Stali mogą pomóc najwcześniej w 2019 roku

Spółka Speedway Stal zwróciła się do miasta z prośbą o rozłożenie na raty płatności za wynajem stadionu w sezonie 2018. Chodzi o 21 tysięcy złotych. Ratusz pewnie pomoże, bo z coraz większym niepokojem przygląda się problemom Stali.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Karol Baran szykuje się do startu WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Karol Baran szykuje się do startu

Prośba Speedway Stali Rzeszów o rozłożenie na raty niewielkiej w sumie płatności za wynajem stadionu potwierdziła obawy urzędników dotyczące sytuacji finansowej żużlowego klubu. Jeśli ktoś nie ma 21 tysięcy złotych, to znaczy, że z kasą w klubie nie jest dobrze. W mieście oczywiście wszyscy, na czele z prezydentem, są tym zmartwieni (tak zapewnia nas rzecznik Maciej Chłodnicki), ale z drugiej strony bezradnie rozkładają ręce.

- Pismo z prośbą Stali o rozłożenie na raty płatności za stadion faktycznie mamy - mówi nam Chłodnicki, dając też do zrozumienia, że miasto w tej sprawie problemów nie będzie robiło. A dodatkowa pomoc? - To jest prywatna spółka i to nam wiąże ręce. Pan Nawrocki, wchodząc do klubu, spotkał się z prezydentem miasta, panowie parę razy ze sobą rozmawiali. Ostatnio o nic nie prosił, ale jak wspomniałem, mielibyśmy kłopot, żeby teraz coś zrobić. Można wesprzeć klub ze środków na promocję, ale to dopiero w przyszłym roku.

Rzecznik parę razy powtórzył, że prezydentowi rola biernego obserwatora kompletnie nie pasuje, ale publiczne pieniądze i prywatna spółka, to jest pewien pomocowy problem. Inna sprawa, że to, co dzieje się w Stali już powoli staje się kłopotem dla miasta. Przede wszystkim wizerunkowym, bo klub jest wizytówką Rzeszowa. Za chwilę może się zdarzyć, że kibice, jak już wyleją wszystkie żale pod adresem prezesa Ireneusza Nawrockiego, przeniosą swój gniew na prezydenta i urzędników, że nie pomogli.

Przypomnijmy, że Stal nie dostała licencji. Klub zapewnia jednak, że złoży odwołanie i liczy na to, że 19 grudnia otrzyma papier upoważniający do jazdy w Nice 1.LŻ. Ze związku w sprawie Stali docierają jednak przeróżne informacje. Działacze już rozmawiają z innymi klubami o zastąpieniu rzeszowskiej ekipy w pierwszej lidze.

ZOBACZ WIDEO Tai Woffinden: Na PGE Narodowym najlepsza atmosfera i pełne trybunyCzy miasto powinno pomóc Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (212)
Zobacz więcej komentarzy (25)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×