Wiele niewiadomych przed mistrzostwami Argentyny. Wciąż nie ma pełnej listy startowej

Na 23 grudnia zaplanowana została I runda Indywidualnych Mistrzostw Argentyny. Choć do inauguracji nie pozostało dużo czasu, wciąż jest sporo znaków zapytania. Organizatorzy nadal nie zaprezentowali pełnej listy startowej.

Mateusz Kozanecki
Mariusz Fierlej WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mariusz Fierlej
Na pięć dni przed planowanym startem Indywidualnych Mistrzostw Argentyny, wciąż nie wiadomo, z ilu rund będzie się składać rywalizacja, ani kto dokładnie będzie walczył o medale.

- Na tę chwilę jedynym zawodnikiem z Europy, który zdecydował się na przyjazd, jest Mariusz Fierlej. Wiadomo także, że w mistrzostwach wystąpi Nicolas Covatti - przekazał argentyński dziennikarz, Ariel Copreni, w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Wśród uczestników mistrzostw znajdują się także m.in. Fernando Garcia oraz Facundo Cuello, który 8 grudnia po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal zimowego czempionatu. 21-latek wygrał we wszystkich trzech rundach. - FEBOM ma ogłosić pełną listę niebawem - dodał Copreni.

W sezonie 2017/2018 po mistrzostwo kraju sięgnął Facundo Albin. Oprócz 26-latka na podium stanęli Fernando Garcia oraz Julio Romano. W części turniejów wystąpił Paweł Miesiąc.