KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Odmowa licencji dla Stali Rzeszów. Długi w ZUS, Skarbówce i wobec zawodników

Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na sezon 2019. Właściciel i prezes klubu Ireneusz Nawrocki do ostatnich chwil walczył, dosyłał dokumenty, ale nie przekonał prezydium PZM. Od tej decyzji nie ma odwołania. Licencję zwykłą otrzymał za to Orzeł Łódź.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kolejarz Opole - Stal Rzeszów WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Kolejarz Opole - Stal Rzeszów
Stal Rzeszów nie dostała licencji w pierwszym terminie, ale prezes klubu Ireneusz Nawrocki przekonywał, że drugie podejście będzie skuteczne. Pan Nawrocki mówił, że do pełni szczęścia zabrakło tylko dwóch dokumentów, że zawinił jeden z pracowników. Działacz przekonywał, że osobiście zajmie się sprawą i wszystko załatwi. To się jednak nie udało. Nie mogło się udać, bo problemy były większe niż mówił Nawrocki.

Stal nie tylko nie dostarczyła wszystkich dokumentów niezbędnych do licencji (m. in. nie spłaciła wszystkich pieniędzy z umów kontraktowych, nie rozliczyła się z ZUS, Urzędem Skarbowym i miastem), ale i całkowicie straciła zaufanie w PZM. Wiele z dostarczonych dokumentów było niewiarygodnych. Związkowi działacze już od kilku dni zastanawiali się, co będzie, jeśli Stal, jakimś cudem, spełni wymogi. Bano się, że nawet jeśli klub uratuje się teraz, to za kilka miesięcy problemy wrócą.

Co dalej? GKSŻ już od pewnego czasu szuka chętnych do jazdy w Nice 1.LŻ. Nikt nie wyobraża sobie, że w lidze zostanie siedem drużyn. Na razie z sondowania klubów niewiele wyszło. OK Kolejarz Opole odmówił, pozostali, przynajmniej dotąd nie przejawiali wielkiej chęci. Może jednak decyzja o odmowie licencji dla Stali skłoni innych do zmiany zdania. Propozycję jazdy w pierwszej lidze dostaną kolejno: Polonia Piła, Arge Speedway Wanda Kraków, a jeśli powiedzą "nie", to zostanie ogłoszony konkurs na dziką kartę.

Dobrą wiadomością jest licencja zwykła dla Orła Łódź. Była to jednak formalność. Od kilku dni było już wiadomo, że klub doszedł do porozumienia z miastem w sprawie umowy na wynajem stadionu. Brak tego dokumentu skutkował tym, że w pierwszym terminie łodzianie spotkali się z odmową sprawie przyznania licencji.

Decyzje Prezydium ZG PZM z dnia 19.12.2018:

Komunikat dot. decyzji podjętych przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w dniu 19.12.2018 roku w związku z odwołaniami od decyzji Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2019 złożonymi przez :

1. Klub Żużlowy Orzeł Łódź:

Prezydium ZG PZM postanowiło uwzględnić odwołanie i zmienić zaskarżoną decyzję poprzez przyznanie Klubowi Żużlowemu "Orzeł" Łódź licencji zwykłej;


2. Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna:

Prezydium ZG PZM postanowiło oddalić odwołanie i utrzymać w mocy zaskarżoną decyzję odmawiającą przyznania licencji Speedway Stal Rzeszów S.A.


ZOBACZ WIDEO Tai Woffinden: Na PGE Narodowym najlepsza atmosfera i pełne trybuny
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (454)
 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś komentarz
  Walasek to przewidział.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Ciekawe jak się czują ci którzy rok temu piali z zachwytu-także dziennikarze-- nad osoba Nawrockiego, swoją drogą dalej nie mogę ogarnąć jak taki "biznesmen" mógł narobić
   Czytaj całość
   takiego dziadostwa,co rusz jakąś zmoka i wtopa, chyba że to miała być mała pralnia to co innego... Z derbow trzeba obejść się smakiem a człowiek już liczył na komplet pkt z rywalem:) ciekawi mnie dalsze działanie klubu i samego Nawrockiego, co będą robić i jak to w dalszym działaniu będzie wyglądało i ciekawe co z tymi co już karnety sobie kupili:)
   • sullifan Zgłoś komentarz
    Jakie długi? Przecież pan Irek mówił że trzeba tylko papiery dosłać :D
    • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
     krakowska49 twój karnet - jeden z tych siedmiu sprzedanych - ma od wczoraj ogromną wartość kolekcjonerską. Ciesz się, bo dzięki Ireneuszowi stałeś się bogatym człowiekiem, podobnie
     Czytaj całość
     jak kibic stali 1 ;DDD
     • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
      Niebywałe - opasły buc, janusz biznesu doprowadził do upadku zasłużony klub, a idioci w komentarza wyżywają się na Ostafińskim. Owszem, dziennikarz skorzystał z kłopotów Nawrockiego,
      Czytaj całość
      żeby sobie poużywać i zwiększyć klikalność swojego portalu, ale przecież nie on był winien, że prezes Żurawi doprowadził ten klub do upadku. Dodajmy - ponownego upadku. Pozostaje mieć nadzieję, że Żurawie będą jak Feniks, mityczny ptak, który odrodził się z popiołów.
      • gorzownns Zgłoś komentarz
       • gorzownns Zgłoś komentarz
        no to tygrys europy pokazal klase
        • KarlikPL Zgłoś komentarz
         PiS nigdy nie przepadał za żużlem,grunt mieć kiboli piłkarskich przy sobie
         • strzemykGKM Zgłoś komentarz
          Swoje zrobił, gotówę przeprał, pożyczył sam sobie, i pewnie sporo na tym ugrał dla siebie. A "ratowanie" Stali, było tylko przykrywką. To, że gość się ośmieszył, nie znał
          Czytaj całość
          żużlowych realiów, czy że się "przeliczył" itd. nie ma najmniejszego znaczenia (on doskonale wszystko przeliczył), bo tu nie o żużel chodziło tylko o szybki przekręt. Plan wykonany, licencji brak, można zwijać zabawki i iść "kręcić lody" gdzie indziej. Tylko jakim trzeba być człowiekiem, żeby bez skrupułów zmontować takie bagno, śmiejąc się kibicom i zawodnikom w twarz.
          • Włókniarz 1946 Zgłoś komentarz
           Trzymajcie się Fani Żurawi. My w Czewie wiemy co teraz czujecie. Nam się udało wrócić z zaświatów... Wam też się uda, jestem o tym przekonany. Pzdr z miasta Świętej Wieży.
           • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
            Jak rok temu ostrzegałem, że to się kupy nie trzyma, to mnie cały Rzeszów i nie tylko hejtował. Memento dla frajerów:
            • Stal_Rze Zgłoś komentarz
             Jeśli klub nie ma wsparcia od miasta albo od stałej grupy sponsorów to znajdzie taki szaman jak Ireneusz. Miasto przeznacza milionowe kwoty na ozdoby świąteczne a na żużel nie jest w
             Czytaj całość
             stanie przeznaczyć praktycznie nic. Irek to gość nie ma pojęcia o żużlu a chce od razu odnosić sukcesy. Diamond Cup - po co to komu ? Trzeba było poczekać przynajmniej rok i zorganizować lepszą obsadę i lepiej ten turniej zorganizować. Hanckok na drugą ligę ? komu to to było potrzebne.
             • FeciuStartGN Zgłoś komentarz
              Pytanie do kumatych. Na ile lat moze pan Nawrocki trafic do wiezienia?
              Zobacz więcej komentarzy (204)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×