Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Hynek z Czosnyką biorą się za łby. Prezes Unii Tarnów to ma klawe życie. Czas na zmiany

Kłótnia w redakcji? Nie tym razem. - Czas prezesa Sadego dobiegł końca - mówi Czosnyka. - Apeluję o zmiany już od dawna. To smutne, że Unia jedzie cały czas na plecach Grupy Azoty - odpowiada Hynek.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Łukasz Sady / Na zdjęciu: Łukasz Sady

Kamil Hynek: Pogadajmy o Unii Tarnów. Trochę się martwię o ten nasz klub. Za miedzą w Rzeszowie żużla w przyszłym sezonie nie będzie. Ireneusz Nawrocki do spółki z Marcinem Janikiem wykończyli Stal. Myślisz, że podobny los spotka Unię?

Jakub Czosnyka: Jeżeli nie zmieni się sposób i podejście do zarządzania klubem to będzie to kwestią czasu. Sady ciągle dobrze się ma, bo ma to szczęście, że Grupa Azoty pompuje kasę w żużel. Używając przenośni - to taki spasiony kot. Na prezesa zupełnie się nie nadaje. Nie te czasy.

Hynek: Jarek Galewski mówił, żebyśmy się dzisiaj złapali za łby, a tu nie ma się za co łapać. Całkowicie się z tobą zgadzam. Sady rządzi klubem od 2013 roku i nie sprowadził do Unii żadnego sponsora. Zupełnie jak Janik w Rzeszowie. Różnica polega na tym, że w Tarnowie jest kilkumilionowe wsparcie Azotów. Każdy głupi potrafiłby poprowadzić klub mając tak potężnego sponsora. No dobrze, może poza Janikiem. Tak czy siak, gdyby nie Azoty to Unia padłaby tak samo jak Rzeszów za Janika.

Czosnyka: Szczerze? Żal mi tych naszych sąsiadów. Dlatego w Tarnowie trzeba wreszcie coś zmienić. Kiedyś myślałem, że Sady jako tako radzi sobie z klubowymi finansami. Myliłem się. Jak można było spaść z PGE Ekstraligi mając zapewnione tak olbrzymie środki z jednego źródła? Grupa Azoty miała przelać na klubowe konto co najmniej 3 miliony złotych. A przecież cały ten kabaret skończył się jeszcze długiem. Nie do pomyślenia.

ZOBACZ WIDEO Kuriozalna sytuacja po błędzie Faehrmanna. "Jak on tego nie strzelił?!" [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Hynek: Tak sobie myślę, czy gdyby zakosić Sademu telefon to by się zorientował. Przecież ten człowiek nigdy nie odbiera połączeń. Znowu zaskakujące podobieństwo do Janika. Słyszałem ostatnio od zawodników Stali, że z wiceprezesem Marcinem nie ma w ogóle kontaktu, jeśli chodzi o egzekucję zaległych pieniędzy. Świeci się na Facebooku, ale nie wyświetla wiadomości.

Czosnyka: No właśnie, a gdyby dzwonił jakiś sponsor? Przecież to nie do pomyślenia. Swoją drogą usłyszałem z różnych źródeł, że z prezesa Sadego zawodnicy żartowali na gali PGE Ekstraligi. Mieli mówić, że to gość trudny do pogadania. W obecnych czasach prezesem powinien być człowiek komunikatywny, który potrafi budować dobrą atmosferę wokół klubu i przyciągać do niego sponsorów. Łączyć, a nie dzielić. A prezes Sady co najwyżej zdobędzie się na to, aby odrzucać połączenia i wysłać smsa: "jestem w delegacji".

Hynek: Takie mamy smutne realia. Postkomuna jest jeszcze w wielu miejscach. Mówię tu o przyzwyczajeniach z tamtego okresu. Z czasem minie. Prezes Sady powinien brać przykład z pana Strzelczyka z Ostrowa Wielkopolskiego. On tam działa sprawnie, uczciwie i transparentnie. Pamiętasz jak kiedyś ktoś pisał na naszej stronie, że widziałby prezesa Sadego, czerpiącego nauki od pana prezesa Mrozka?

Czosnyka: Pamiętam. I całe szczęście, że już nie ma prania lagą po łapach. Chociaż niektórym może by to się przydało. No, ale dobra. Zostawmy to. Powiedz mi jak to jest, że 90 procent kibiców w Tarnowie mówi, że trzeba mu wreszcie podziękować, a on wciąż trzyma się stołka? Ja wiem, że nie ma na jego miejsce żadnego kandydata, ale przecież to nijakie tłumaczenie. On od kilku lat degraduje klub.

Hynek: Widocznie ma "plecy" w Radzie Nadzorczej, a to temat na inną opowieść. Ten cały układ nie napawa optymizmem. Przynajmniej mnie. 

Czosnyka: Niektórzy śmieją się, że prezes Sady jest przyspawany do swojego stołka. Mam wrażenie, że trochę tak właśnie jest. Twierdzę, że dopóki pozostanie on na swoim stanowisku, Unia może zapomnieć o sukcesach sprzed lat.

Hynek: Zgadzam się. Przykre to, bo jakby nie patrzeć tarnowski klub jest jednym z najbardziej utytułowanych w ostatniej dekadzie. No nic, liczę na to, że doczekamy się w Tarnowie kiedyś dobrej zmiany.

Czy prezesa należy wymienić na lepszy model?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (31):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Mogę wiedzieć dlaczego Unii wypomina się te azoty-które w ramach wypracowanego ZYSKU wspierają klub który same założymy - a nie robi się tego innym klubom które żerują na miejskiej
  Czytaj całość
  gotówce?
  • Robtar Zgłoś komentarz
   Panie Hynek! A na czyich plecach ma jechać Unia? Ratusza - jak inne kluby?! To coś nowego w Tarnowie? Takie realia w regionie że inni sponsorzy nie garną się do pomocy. Trudno zrozumieć,
   Czytaj całość
   prawda?! Nie dziwię się, że trudno....
   • mixer80 Zgłoś komentarz
    Struktura władz w klubie wygląda następująco. Pan Putowski prezes rady nadzorczej główny sterujący i główny sprawca złej sytuacji w klubie. Zatrudnił sobie pionka Sadego do
    Czytaj całość
    wykonywania poleceń i nie odzywania się , Pionek Sady zatrudnił śmiech na sali trenera Barana do wykonywania poleceń i nie odzywania się. Dlaczego Sady nie znajduje sponsorów ? Bo większy sponsor musiałby wsadzić swojego człowieka do rady nadzorczej a to byłoby nie na rękę Putowskiemu bo panowie już nie mogliby sobie robić co im się podoba. Kilku kolesi uwiło sobie gniazdko w naszym klubie i niszczą go w imię swoich śmiesznych interesików. Problem jest nie w Sadym tylko wyżej.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     P, Czosnyka nie tylko Tarnów jedzie na czyich plecach ale każdy klub ma sponsora co pompuje kasę w dany sport.Sady już powinien dawno podać się do dymisji.Dla klubu zrobił więcej złego
     Czytaj całość
     niż dobrego.To że jeszcze siedzi na fotelu Prezesa to dla tego gdyż brak mu ambicji i honoru,
     • Piotr Trzeciak Zgłoś komentarz
      Miernoty dziennikarskie(np ostafiński) z SF uprasza się o opisanie sytuacji finansowej w Poloni Piła oraz proces przyznawania temu klubowi licencji
      • prorok 1 Zgłoś komentarz
       Czego mozna się spodziewać po człowieku , który sobie nie poradził na stacji benzynowej , teraz taki miernota od kilku lat jest prezesem sekcji żuzlowej , która pod jego rządami upada
       Czytaj całość
       coraz bardziej , Sady jest zadowolony bo nie muśi nic robić ( czytaj szukać sponsorów ) Azoty dają kasę a on ją co rok marnuje i robi zadłuzenia .W normalnym klubie juz dawno by go wywiezli na taczkach ale w Tarnowie wszystko jest do d...y.
       • Piotr Trzeciak Zgłoś komentarz
        Miernoty dziennikarskie z SF uprasza się o opisanie sytuacji finansowej w klubach mających długi wobec zawodników i w jaki sposób przyznawane są im licencje
        • MrAB0604 Zgłoś komentarz
         A ja Panowie powiem coś przewrotnego: wszyscy jedno wiedzą, wiedzą to samo. O wszystkich tu mowa, którzy mają jakikolwiek związek z żużlem w Tarnowie. Mówią "rączka, rączkę ...".
         Czytaj całość
         Ani honoru, ani pokory, ani ambicji ! Mają zatrudnienie, niezłą kasę, po co się narażać? Tak to sobie życie płynie beztrosko, bez wysiłku, nawet gdy manko się trafiło. By były dobre efekty, trzeba się natrudzić, więc po co ? Ciekawe co o tym wszystkim myśli Pan Tomasz ? Skoro się podjął, może coś dziać się będzie? Choć trochę, mam taką nadzieję.
         • prorok 1 Zgłoś komentarz
          Jak Azoty przykręcą kurek z kasą (a moze się to stać jak piłkarze ręczni awansują do elity ) to wtedy Sady i jego koleśie z Rady Nadzorczej będą skończeni bo oni nie znajdą
          Czytaj całość
          zadnego sponsora bo to jest klika nieudaczników a największym z nich jest Sady który żeruje na kaśie Azotów jak pijawka .
          • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
           A gdzie lider brania się za łby Ostafiński ?
           • GrzmiącyKij Zgłoś komentarz
            Włos na głowie jeży się jak słyszy się w jaki sposób gość podchodzi do potencjalnych sponsorów. Gdyby pracował w handlu to umarł by z głodu.
            • Fan z Jaskółczego Gniazda Zgłoś komentarz
             Debil i półmózg biorą się za łby, ciekawe....
             • KamilUT Zgłoś komentarz
              Panowie redaktorzy może macie rację ale problem jest w tym że nie ma nikogo chętnego na to stanowisko. W całej swojej dyskusji nie podaliście żadnego nazwiska co do następcy. Może
              Czytaj całość
              któryś z was???
              Zobacz więcej komentarzy (18)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×