Unia Kolejarz Rawicz. Współpraca z Fogo Unią przynosi korzyści, ale brakuje zmienników (wady i zalety)

WP SportoweFakty / Marcin Mrozik / Na zdjęciu: Steve Worrall
WP SportoweFakty / Marcin Mrozik / Na zdjęciu: Steve Worrall

Współpraca klubów z Leszna i Rawicza przynosi wymierne korzyści dla obu stron. Drugi sezon z rzędu Unię Kolejarza zasilili porządni młodzieżowcy. Problemem drugoligowca jest jednak brak wartościowych zmienników.

W tym artykule dowiesz się o:

WADY

[b]

BRAK WARTOŚCIOWYCH ZMIENNIKÓW[/b]. Na wstępie należy podkreślić, że Stainer Unia Kolejarz Rawicz jest drużyną, która przede wszystkim skupia się na szkoleniu zawodników. Skład opiera się na wychowankach leszczyńskiej Fogo Unii, wspartych Damianem Balińskim i Jaimonem Lidseyem. Problem w tym, że w Rawiczu brakuje wartościowych zmienników. Arkadiusz Pawlak i Facundo Albin są zawodnikami, którzy potrafią się ścigać, ale prezentują nierówną dyspozycję. Pozostali natomiast nie mają doświadczenia na polskich torach.

ZMNIEJSZONE MOŻLIWOŚCI TAKTYCZNE. W ubiegłym sezonie trener Roman Jankowski w dowolnym momencie mógł zastąpić słabiej spisującego się seniora Szymonem Szlauderbachem bądź Wiktorem Trofimowem. Drugi z nich przeszedł jednak do Speed Car Motoru Lublin. Wiele wskazuje na to, że formację juniorską stanowić będą Kacper Pludra, Tymoteusz Picz i Krzysztof Sadurski, a Szlauderbach będzie wystawiany pod nr 9-13. Przed całą trójką wciąż dużo nauki, wobec czego Jankowski może mieć nieco ograniczone możliwości taktyczne.

ZALETY

UTALENTOWANA MŁODZIEŻ. To, co w tym momencie może uchodzić za wadę, w przyszłości ma szanse przynieść duże korzyści. W Rawiczu startować będzie utalentowana młodzież. Już w poprzednim sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się chociażby debiutujący w rozgrywkach Pludra. Na tę chwilę stawianie na najmłodszych wychowanków Fogo Unii może nie wpłynąć dobrze na wynik, ale w szerszej perspektywie powinno przynieść efekty.

WSPÓŁPRACA Z FOGO UNIĄ LESZNO. Rawicko-leszczyńska współpraca daje profity zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Co najistotniejsze, wychowankowie Fogo Unii mogą objeżdżać się w rozgrywkach ligowych i to blisko od domu i nie muszą się przejmować, że nie uda im się znaleźć klubu, do którego zostaną wypożyczeni. Stainer Unia Kolejarz Rawicz nie jest już chłopcem do bicia, a zespołem, z którym należy się liczyć - w poprzednim sezonie rawiczanom zabrakło zaledwie dwóch punktów do awansu do finału. Oprócz tego znacząco wzrosła frekwencja na spotkaniach ligowych "Niedźwiadków".

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Komentarze (7)
avatar
sympatyk żu-żla
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Jeżeli dwa kluby mają z fuzji korzyści powinni nadal to kontynuować. Dla fanów mają żuzel idzie oko pocieszyć,Liga ma klub, 
avatar
LeszczynskiBYK
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie wydaje mi się, aby przedstawione tu wady faktycznie były wadami 
avatar
krecik start
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
1
4
Odpowiedz
Największą wadą tej współpracy jest to że Rawiczanie stracili niepodległość. Celem Kolejarza nie jest awans do wyższych lig (mimo ogromnego potencjału) i walka o jak najlepszy wynik sportowy. Czytaj całość
avatar
Bezwzględny
16.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jest OK.