KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wyjątkowy gest Wybrzeża. Ostatnie słowa Pawła Adamowicza na kevlarach gdańszczan

Zamordowanie Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP w Gdańsku wstrząsnęło całą Polską. Obojętne na tę tragedię nie pozostało Zdunek Wybrzeże. Cytat z ostatnimi słowami prezydenta znajdzie się na kevlarze na 2019 rok.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Na zdjęciu od lewej: Zenon Plech i Paweł Adamowicz WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu od lewej: Zenon Plech i Paweł Adamowicz

Zamordowany przez Stefana W. Paweł Adamowicz rządził Gdańskiem od 1998 roku. Wielokrotnie był widywany na gdańskim stadionie żużlowym i ta dyscyplina była dla niego ważna. Miasto przez lata wspierało klub i przekazywało przynajmniej kilkaset tysięcy złotych rocznie. Należy tu pamiętać, że klubów, które wspiera miasto Gdańsk, jest bardzo dużo. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie budowy nowego stadionu żużlowego, co też było w planach świętej pamięci prezydenta. Zaważyły tu kwestie sporne dotyczące własności terenów, gdzie znajduje się obiekt.

Zarząd Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdecydował się uhonorować zmarłego prezydenta. - Ten sezon jedziemy dla Pawła Adamowicza. Nasi zawodnicy będą mieli na kevlarach cytat: "Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie". To hołd dla zmarłego prezydenta, który był przyjacielem żużla - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

Sytuacja Wybrzeża od lat nie była tak stabilna jak teraz. - Pierwszy raz od wielu lat w pierwszym terminie otrzymaliśmy licencję. Nie mamy problemów finansowych, spłaciliśmy 1,2 miliona długu i gdyby nie to, rokrocznie przynosilibyśmy zyski i bylibyśmy do przodu. Teraz podpisujemy umowy z nowymi sponsorami. Cały czas przygotowujemy organizacyjnie klub w ten sposób, by awansować do PGE Ekstraligi i się w niej utrzymać - dodał Zdunek.

Gdański klub zatrudnił zawodników z wielkim potencjałem, jednak wielu z nich w ostatnim sezonie znacznie obniżyło loty. Z tego względu KSM drużyny jest najniższy w lidze. - Mamy najniższy KSM, ale moje odczucia są inne. Pieszczek i Gomólski potrzebują odbudowy, to zawodnicy rozwojowi. Seifert-Salk został wybrany najbardziej widowiskowo jeżdżącym zawodnikiem ligi duńskiej. Mam nadzieję, że ci żużlowcy się u nas rozwiną i na torze zobaczymy odwrotność, że najniższy KSM przegoni najwyższy - stwierdził prezes Zdunek Wybrzeża.

Zmarzlik: Liga w piątki? Nie będzie klimatu

Czy taka forma hołdu dla zmarłego prezydenta to dobry pomysł ze strony Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (27)
Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×